27. Meclis Başkanı Kahraman Oldu

Meclis 27. Başkanını seçti. AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman 316 oyla Meclis Başkanlığına seçildi.

Haberler 22.11.2015, 19:31
27. Meclis Başkanı Kahraman Oldu

ANKARA(ANKA) - Meclis 27. Başkanını seçti. AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman 316 oyla Meclis Başkanlığına seçildi.

TBMM Genel Kurulu, Geçici Başkan Deniz Baykal Başkanlığı’nda toplandı. Üçüncü turda seçilen AK Parti İstanbul Milletvekili 316 oy alarak Meclis’in 26. Dönem yeni Başkanı seçildi.

317 oya sahip olan AK Parti de katılımın tam olmasına rağmen bir oy eksik çıktı. 524 milletvekilinin katıldığı oylamada 2 oy geçersiz sayıldı. Üçüncü tur oylama sonuçlarına göre; CHP’nin adayı Gülsün Bilgehan 125, HDP’nin adayı Dengir Mir Mehmet Fırat 40, MHP’nin adayı Yusuf Halaçoğlu ise 41 oy aldı.

276 milletvekilinin oyunun arandığı üçüncü tur oylamada, Kahraman 316 oy aldı.

Meclis Başkanı seçilen İsmail Kahraman kısa bir konuşma yaptı. Geçici Başkan Deniz Baykal olmak üzere Genel Kurul’a teşekkür eden Kahraman, Meclis’te bugüne kadar görev yapmış ve vefat eden herkese rahmet diledi. Kahraman tüm siyasi partilere eşit mesafede olduğunu vurgularken, tarafsız bir Meclis başkanı olacağını da sözlerine ekledi. Kahraman’ı AK Partiler ayakta alkışladı. Kahraman’ı ilk tebrik eden isim ise Başbakan Ahmet Davutoğlu oldu. (ANKA)

(BK/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@