19 Mayıs Türk'ün Kurtuluş Destanıdır

ANKARA(ANKA) – MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, işgalcilerin bozguna uğradığı, mazlumların zafer kazandığı tarihi bir yıldönümünün daha gururunu yaşadıklarını belirterek “Türk’ün şanlı mazisini yok etmek isteyen ve bunu

Haberler 19.05.2015, 19:17
19 Mayıs Türk'ün Kurtuluş Destanıdır

ANKARA(ANKA) – MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, işgalcilerin bozguna uğradığı, mazlumların zafer kazandığı tarihi bir yıldönümünün daha gururunu yaşadıklarını belirterek “Türk’ün şanlı mazisini yok etmek isteyen ve bunun için fırsat kollayanlar, 19 Mayıs 1919 ile birlikte başlayan ve dalga dalga tüm Anadolu’ya yayılan kurtuluş destanını asla unutmamalıdır” dedi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kader arkadaşlarının, kurtuluşa yelken açtıkları mücadelenin 96. yıldönümünü gururla kutladıklarını bildirdi. Acizliğin, korkaklığın ve teslimiyetçiliğin Türk’ün kaderi olmadığını dosta düşmana öğreten şanlı ecdadla ne kadar öğünülse az olduğunu belirten Çetinkaya, “Samsun’a çıkış; aziz Türk milletinin ayağa kalkışından başka bir şey değildir.

Türk milletinin milli birliğine yönelen her türlü tehdide karşı canını seve seve feda edeceğinin ispatlandığı bu günü dost düşman herkesin iyi bilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Türk’ün şanlı mazisini yok etmek isteyen ve bunun için fırsat kollayanlar, 19 Mayıs 1919 ile birlikte başlayan ve dalga dalga tüm Anadolu’ya yayılan kurtuluş destanını asla unutmamalıdır” dedi.

Fatih Çetinkaya mesajını, “Türk gençliğine armağan edilen bu kutlu günün yıldönümünde gençliğimizin ve milletimizin bayramını içtenlikle kutluyorum. Samsun’dan başlattıkları kurtuluş mücadelesiyle, yoklara göğsünü gererek bizlere bir vatan emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli kahramanlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıraları minnet ve şükranla anıyorum” satırlarıyla bitirdi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@