19 Mayıs Tam Bağımsızlık, 19 Gün Sonra Tam Demokrasi

ANKARA (ANKA) - CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “hukuku guguk’a çeviren, muhalif her sesi susturmaya çalışan, yandaş olmayan medyaya tahammülü kalmayan bu iktidarın gidişine de 19 gün kaldı” dedi. Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs Atatü

Haberler 19.05.2015, 00:51
19 Mayıs Tam Bağımsızlık, 19 Gün Sonra Tam Demokrasi

ANKARA (ANKA) - CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “hukuku guguk’a çeviren, muhalif her sesi susturmaya çalışan, yandaş olmayan medyaya tahammülü kalmayan bu iktidarın gidişine de 19 gün kaldı” dedi.

Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu mesajında, "Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir" diyen Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışını kutlarken, bu yıl bir başka heyecan yaşandığını belirterek şöyle dedi:

“Çünkü, hukuku guguk’a çeviren, muhalif her sesi susturmaya çalışan, yandaş olmayan medyaya tahammülü kalmayan bu iktidarın gidişine de 19 gün kaldı.

Tarihimiz tanıktır ki, her karanlığı aydınlık takip eder ve karanlığın en yoğun olduğu an, aydınlığa en çok yaklaşılan andır.

Bu Mustafa Kemal Samsun’a çıkarken de öyleydi, bugünde öyledir.

Mustafa Kemal Samsun'a çıkarken dosta düşmana, yedi düvele ve onların içimizdeki uzantılarına gösterdi ki, yaşam tarzına karışmayan, ırk, din, dil, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeden  el ele, kol kola, omuz omuza veren, yılgınlığa kapılmayan halk yenilmez.

Dün yenilmedi. Bugünde aynı şeyleri savunuyoruz ve yine kazanacağız.

Çünkü, 96 yıl önce işgale hayır diyerek ayağa kalkan ve bağımsızlığını kazanarak Cumhuriyeti ilan eden  bu halkın çocukları da, torunları da  19 gün sonra Türkiye’yi   bugünkü  karanlığından kurtaracak, demokrasisini birinci sınıfa yükseltecek, hakkına hukukuna, kardeşliğine, birliğine, dirliğine sahip çıkacak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını 97. Yılında  çok daha büyük bir mutluluk ve coşkuyla kutlayacak

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Kurtuluş savaşımıza giden yolu açan ve o yolda kararlılıkla yürüyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile  onun yol arkadaşlarını şükran duygularımla anıyor, umudumuz olan gençlerimizin bayramını kutluyor, yurt içinde ve yurt dışındaki tüm vatandaşlarımıza sevgilerimi saygılarımı sunuyorum.” (ANKA)

(MG/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@