19 Mayıs 1919, İstiklal Mücadelemizin Sembolü Olan Son Derece Anlamlı Bir Gündür

ANKARA (ANKA) – Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, 19 Mayıs 1919’un, istiklal mücadelesinin sembolü son derece anlamlı bir gün olduğunu belirterek, “Türkiye bugün de milletinden, demokrasiden aldığı güçle, bir v

Haberler 19.05.2015, 19:18
19 Mayıs 1919, İstiklal Mücadelemizin Sembolü Olan Son Derece Anlamlı Bir Gündür

ANKARA (ANKA) – Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, 19 Mayıs 1919’un, istiklal mücadelesinin sembolü son derece anlamlı bir gün olduğunu belirterek, “Türkiye bugün de milletinden, demokrasiden aldığı güçle, bir ve bütün olarak muasır medeniyetler yolunda emin adımlarla ilerlemektedir” dedi.

İslam, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla yayımladığı mesajda, şu ifadeleri kullandı:

“19 Mayıs 1919, istiklal mücadelemizin sembolü olan son derece anlamlı bir gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gücünü milletten alarak 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmış ve milli mücadelemizi başlatmıştır. Türkiye bugün de milletinden, demokrasiden aldığı güçle, bir ve bütün olarak muasır medeniyetler yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Ülke olarak bu yolda en çok da istikbalimizin güvencesi olan gençlerimize güveniyoruz. Genç nesillerimizin de tarihimizden aldıkları ilhamla Türkiye’yi daha da büyütmek için, maddi ve manevi sorumluluklarının bilinciyle ellerinden geleni yapacaklarından kuşkum yok. Bu duygularla gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, ülkemiz için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.” (ANKA)
(AYÇ/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@