17 Kasım'da Yemin Töreni, 28 Kasım'da Güvenoylaması Yapılacak

ANKARA (ANKA)- -Yüksek Seçik Kurulu’nun, 1 Kasım Genel seçimlerinin kesin sonuçl...

Haberler 12.11.2015, 16:00
17 Kasım'da Yemin Töreni, 28 Kasım'da Güvenoylaması Yapılacak

ANKARA (ANKA)- -Yüksek Seçik Kurulu’nun, 1 Kasım Genel seçimlerinin kesin sonuçlarını açıklamasının ardından Meclis takvimi de netleşti. 17 Kasım Salı günü milletvekili yemin töreni ile Meclis açılacak.

Meclis yeni döneme başlıyor. YSK’nın kesin kararının açıklanmasının ardından takvim şöyle işleyecek:

17 Kasım Salı TBMM^de yemin töreni yapılacak. Ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne giderek istifasını sunacak, aynı gün yeni hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan alacak. Davutoğlu, 18 Kasım Çarşamba günü ise yeni kabineyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunacak. 22 Kasım Pazar günü Meclis Başkanı seçilecek. 23 Kasım Pazartesi günü TBMM Genel Kurulu’nda yeni kurulacak olan Hükümetin programı okunacak.  Genel Kurul’da 26 Kasım Perşembe günü ise siyasi partiler Hükümet programı üzerinde konuşacak. Anayasa ve İçtüzük gereği 2 tam gün sonra yani 28 Kasım Cumartesi günü ise Hükümetin güvenoylaması yapılacak.

-PAZARTESİ İSTİŞARE

Bu arada 16 Kasım Pazartesi günü Davutoğlu parti genel merkezinde 26. Dönem milletvekillerini toplayacak. Burada milletvekillerine kapalı zarf usulüyle partinin yeni yönetimi ve Meclis başkanı, Meclis başkanvekilleri ve idare amirlerinin kim olması gerektiğini soracak.Davutoğlu İstişare sonuçlarını inceledikten sonra yeni yönetimi de belirlemiş olacak. (ANKA)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (1)
İnci 5 yıl önce
Hükümet kurulsun af çıksın artık çocuklarımız cezaevlerinde buyuyor
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@