Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi KPSS ile personel alımı yapıyor: Başvurular bugün başladı!

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi KPSS ve yabancı dil puanı olanlara kaçırılmayacak bir ilan yayımladı. Üniversite, 1 programcı, 2 de sistem programcısı alımı yapacak!

İlan 06.10.2021 - 09:03 06.10.2021 - 09:03 Ali Parim

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, KPSS puanı esas alınarak 1 programcı ve 2 sistem programcısı alımı yapacağını duyurdu. Alım ilanı 6 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'de yer aldı.

İlana göre programcı kadrosuna alınacak personelin Bilgisayar Programcılığı alanında önlisans mezunu olması yeterli. Ancak üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, İstatistik ve Matematik bölümü lisans programlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar da kadroya başvuru yapabilecek.

Adayların başvuru yapabilmeleri için yabancı dil sınavından en az D seviyesinde bir puan almış olmaları da gerekecek. 

Alım yapılacak sistem programcısı kadrosu için ise Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, İstatistik ve Matematik bölümü lisans programlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartı aranıyor.

Ayrıca adayların en az 3 yıl bilişim teknolojilerinde deneyim sahibi olmaları ve yine yabancı dil sınavından en az D seviyesinde bir puan almış olmaları da gerekiyor.

Bugün (6 Ekim 2021) başlayan başvurular 6 Kasım 2021 tarihine kadar devam ediyor. İlanda adayların başvurularını Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına şahsen yapmaları gerektiği belirtiliyor.

Detaylı bilgiyi 6 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilandan edinebilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@