Sağlık Bakanlığına Bağlı Kuruluşlar İçin Tercihler Yarın Başlıyor

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS

Haberler 05.10.2015, 12:10
Sağlık Bakanlığına Bağlı Kuruluşlar İçin Tercihler Yarın Başlıyor

ANKARA (ANKA) -Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-2015/3) Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzunda ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek pozisyonlar yer alıyor. Kılavuz, ÖSYM’nin “http://www.osym.gov.tr” internet adresinden yayımlandı.

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 5-6 Temmuz 2014 ve 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2014-KPSS Lisans ve 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak.

Ancak, Teknik Hizmetler ve Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri sınıflarına dâhil adayların ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin Tekniker, Teknisyen, Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru, Sağlık Teknisyeni, Sağlık Teknikeri gibi kadrolara başvurmak istedikleri takdirde, KPSS tercih işlemlerinde en üst öğrenim düzeyinden KPSS’ye girerek elde etmiş oldukları puanları ile alt öğrenim düzeylerindeki kadrolara başvuru yapabilecekler.

-TERCİH İŞLEMLERİ-

Adaylar tercihlerini, 6-12 Ekim tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Tercih süresi uzatılmayacak.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde eğitim bilgileri eksik veya hatalı olan adaylar ile alt öğrenim düzeyindeki kadrolardan tercih yapabilecek durumda olanlardan ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde alt öğrenim düzeyine ilişkin eğitim bilgisi yer almayanlar tercih süresinin son günü saat 16.00’ya kadar, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden bu bilgilerinin sisteme kaydını yaptırabilecekler.

Adaylar 3,00 TL hizmet ücreti ödeyecek. ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri ve Başvuru Merkezleri tarafından yapılacak güncellemeler KPSS tercih/yerleştirme işlemi için geçerli olacak. ÖSYM’ye gönderilen mezuniyet/öğrenim durumu belgeleri işleme alınmayacak ve cevaplandırılmayacak.

Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücreti olarak 15,00 TL yatıracaklardır. Yerleştirme ücreti yatırma işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 13 Ekim’de mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 13 Ekim’de saat 23.59’da sona erecek. Süresi içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihler geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dâhil edilmeyecek. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@