O Soru İptal Edildi

2012 YDUS Kadın Hastalıkları ve Doğum Testinde yer alan 54.soruya ilişkin Danıştay tarafından alınan iptal kararı neticesinde ilgili testte cevabı bulunan tüm adayların cevap kağıtları yeniden değerlendirmeye alındı.

Haberler 01.09.2015, 15:51
O Soru İptal Edildi

ANKARA (ANKA)- 25 Kasım 2012 tarihinde yapılan 2012 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’nın (YDUS) Kadın Hastalıkları ve Doğum Testinde yer alan 54. soruya ilişkin olarak Danıştay 8. Dairesi tarafından verilen iptal kararı neticesinde, ilgili testte cevabı bulunan tüm adayların cevap kâğıtları yeniden değerlendirmeye alındı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, değerlendirme sonrası oluşan sınav sonuçları, bugün ÖSYM'nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinde açıklanacak. Yeni sınav sonuçlarına göre adaylardan tercihleri alınarak 2012-YDUS 3. Yerleştirme işlemi yapılacak.

Tercihlerin yapılması şu şekilde gerçekleşecek:

-Yeni sınav sonuçlarına göre tercih yapma hakkı bulunan adayların tercih işlemi yapabilmeleri için tercih sistemi, 3-11 Eylül tarihleri arasında ilgili adayların erişimine açılacak.

-Tercih işlemlerinde tercih sisteminde kullanılacak kontenjan ve koşul tabloları ile yerleştirme kuralları, 2012-YDUS Yerleştirme işlemleri ile aynı olacak.

-Tercih yapma hakkı kazanan adaylardan isteyenler, bu yerleştirme için tercih yapabilecekler.

-2012-YDUS yerleştirme işlemleri için tercih yapan adaylar bir kuruma yerleşmiş olsalar da istedikleri takdirde ilk yerleştirmede yapmış oldukları tercihlerini, güncelleyebilecekler.

-2012-YDUS yerleştirme işlemlerinde tercih hakkı olup herhangi bir tercih yapmamış adaylar da bu yerleştirme için tercih yapabilecekler.       

-YERLEŞTİRME İŞLEMİ-

2012-YDUS 3. Yerleştirme için 3-11 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılan tercihler, ilk yerleştirme işlemleri için tercih yapan adaylardan 3-11 Eylül 2015 tarihleri arasında tercih yapmayan veya tercihlerini güncellemeyenlerin, 2012-YDUS yerleştirmelerine ilişkin yapmış oldukları ilk tercihleri işleme alınacak.

-YERLEŞTİRME SONUÇLARI-

Yerleştirme sonuçları, 3-11 Eylül 2015 tarihleri arasında bu yerleştirme için tercih yapan veya tercihlerini güncelleyen adaylar için açılacak. Bu yerleştirme için verilen sürelerde yeni tercih bildiriminde bulunmayan, tercihlerini güncellemeyen adaylara sonuç açıklanmayacak ve bu adaylarla ilgili herhangi bir işlem yapılmayacak.

Yerleştirme sonuçları yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra ÖSYM’nin internet sitesinden adaylara duyurulacak, ilgili kurumlara ise ÖSYM tarafından elektronik ortamda iletilecek. Yerleşen adaylardan isteyenler, 10 iş günü içerisinde yerleştirildikleri kuruma kayıt yaptırmak zorunda.

Bu yerleştirmede yerleşsin veya yerleşmesin ilk yerleştirmede yerleştirilmiş adaylardan yerleştirildikleri ilk kurumda kalmak isteyenler, uzmanlık eğitimlerine bu kurumda devam edebilecekler. (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@