Mtsk Sınavı Bugün Yapılacak

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavının dördüncüsü, bugün saat 11.00’de yapılacak.

Haberler 29.08.2015, 11:47
Mtsk Sınavı Bugün Yapılacak

ANKARA (ANKA)- Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavının dördüncüsü, bugün saat 11.00’de yapılacak.

Yurt genelinde yapılacak Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri (MTSK) Sınavı, 267 sınav merkezinde,  bin 153 okulda,  20 bin 774 salonda 389 bin 438 kursiyerin katılımıyla gerçekleşecek. Yazılı sınava girecek kursiyerler;  İlk Yardım,  Trafik ve Çevre,  Araç Tekniği derslerinden sorumlu olacak, 70 ve üzeri not alanlar başarılı sayılacak. Süresi 60 dakika olan MTSK sınavı, bütün belge sınıfları için İlk Yardım dersinden 13, Trafik ve Çevre dersinden 27, Araç Tekniği dersinden 10 olmak üzere, çoktan seçmeli toplam 50 sorudan oluşuyor.

Kursiyerlerin fotoğraflı ve çift mühürlü sınav giriş belgesi, nüfus cüzdanı, pasaport veya başka sınıf sürücü belgesi ile sınava gelmeleri gerekiyor. Buna göre, belgeleri eksik olan kursiyerler ile sınav başladıktan sonra gelen kursiyerler sınava alınmayacak.

Kursiyer sınav sonuç bilgileri, 8 Eylül 2015 tarihinde “http://www.meb.gov.tr” internet adresinden yayımlanacak. Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri, en fazla dört yazılı, dört uygulama sınavına girme hakkına sahip. (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@