MEB, LGS soru ve cevaplarını yayınladı Adaylar için de şok değişiklik

MEB soru cevapları yayınladı yayınlamasına ama yaptığı değişiklikle de şok etti...

Haberler 03.06.2018, 17:47
MEB, LGS soru ve cevaplarını yayınladı Adaylar için de şok değişiklik

02 Haziran 2018 Tarihinde Yapılan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınava Ait Soru ve Cevap Anahtarları

Sayısal Bölüm A Kitapçığı İçin Tıklayınız.

Sözel Bölüm A Kitapçığı İçin Tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 Haziran 2018 tarihinde Liselere Geçiş Sınavı uygulandı ve bu sabah sınav soru ve cevapları açıklandı.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce bir açıklama yapılmış ve Liselere Geçiş Sınavı sonuçlarının 22 Haziran 2018 tarihinde açıklanacağı ifade edilmişti. 

SINAV SONUÇ TARİHİ DEĞİŞTİ 

Bunun ardından bugün ise MEB tarafından bir duyuru daha yayımlanarak sınav sonuçlarının başka bir tarihte açıklanacağı belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre Liselere Geçiş Sınavı sonuçları 26 Haziran 2018 tarihinde açıklanacaktır. 

MEB´DEN YAPILAN AÇIKLAMA 

MEB tarafından yapılan duyuruda "sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınavı 2 Haziran´da ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı ise 3 Haziran´da herhangi bir sorun yaşanmadan tamamlanmıştır. Liselere geçiş sınavı sonuçları 26 Haziran´da bursluluk sınav sonuçları ise 18 Temmuz tarihinde açıklanacaktır. Sınavlarda görev yapan başta öğretmen ve idarecilerimiz olmak üzere bütün görevlilere teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dileriz." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@