MEB 2018 LGS Sonuçlarının Açıklanacağı Tarihte Değişiklik Yaptı

Peki 2018 LGS ve 2018 Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak...

Haberler 03.06.2018, 17:56
MEB 2018 LGS Sonuçlarının Açıklanacağı Tarihte Değişiklik Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda daha önce 22 Haziran 2018 olarak açıklanana Liselere Geçiş Sınavı sonuç tarihinin değiştiği ifade edildi. Peki LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 Haziran 2018 tarihinde Liselere Geçiş Sınavı uygulandı ve bu sabah sınav soru ve cevapları açıklandı.

Sınav soru ve cevapları için TIKLAYIN.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce bir açıklama yapılmış ve Liselere Geçiş Sınavı sonuçlarının 22 Haziran 2018 tarihinde açıklanacağı ifade edilmişti. 

SINAV SONUÇ TARİHİ DEĞİŞTİ

Bunun ardından bugün ise MEB tarafından bir duyuru daha yayımlanarak sınav sonuçlarının başka bir tarihte açıklanacağı belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre Liselere Geçiş Sınavı sonuçları 26 Haziran 2018 tarihinde açıklanacaktır. 

MEB´DEN YAPILAN AÇIKLAMA 

MEB tarafından yapılan duyuruda "sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınavı 2 Haziran´da ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı ise 3 Haziran´da herhangi bir sorun yaşanmadan tamamlanmıştır. Liselere geçiş sınavı sonuçları 26 Haziran´da bursluluk sınav sonuçları ise 18 Temmuz tarihinde açıklanacaktır. Sınavlarda görev yapan başta öğretmen ve idarecilerimiz olmak üzere bütün görevlilere teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dileriz." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@