LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorusunun yanıtı merak ediliyor ve çok sık araştırılıyor. MEB resmi sitesinde LGS sonuçlarına dair önemli bir duyuru yayınlandı. İşte milyonlarca öğrencinin merak ettiği LGS'ye dair tüm bilgiler...

Haberler 13.06.2018, 13:12
LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

GazeteVatan - LGS 2 Haziran'da gerçekleşti, hemen sonrasında ise gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Milyonlarca öğrencinin liseye geçiş için girmek zorunda olduğu LGS sonuçları hakkında MEB'ten açıklama yapıldı. İşte ayrıntılar...

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Liselere yerleştirmede uygulanan merkezi sınav sonuçları  26 Haziran'da açıklanacak. 

Milli Eğitim Bakanlığının resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan  açıklamada, sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınavının dün,  İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın ise bugün herhangi bir  sorun yaşanmadan tamamlandığı belirtildi.

Açıklamada, liselere geçiş sınav sonuçlarının 26 Haziran'da  açıklanacağı duyuruldu. Daha önce açıklanan kılavuzda sınav sonuçlarının 22  Haziran'da açıklanacağı bilgisi yer almıştı.

Sınavla ve sınavsız öğrenci alan okullara tercih ve yerleştirmeye  ilişkin iş ve işlemler, 2018 yılı Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu'nda yer alacak.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@