Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Haberler 28.08.2015, 23:40
Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ANKARA (ANKA)- 2015-ÖSYS Ek Yerleştirme sonuçları, saat 16.15'de ÖSYM'nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden açıklandı.

Adaylar, Ek Yerleştirme sonuçlarını Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler. Ek Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye kayıt için gerekli belgeler ile başvurmaları gerekiyor.

-YERLEŞTİRMEYE İLİŞKİN SAYISAL VERİLER-

ÖSYM tarafından yapılan ek yerleştirmeler sonucunda devlet üniversitelerine 61 bin 521 aday yerleşirken, 29 bin 619 boş kontenjan; vakıf üniversitelerine 15 bin 461 aday yerleşirken, 21 bin 790 boş kontenjan kaldı. Örgün yükseköğretim pogramlarına ise toplam 78 bin 847 aday yerleşti, 60 bin 674 kontenjan boş kaldı.

Açıköğretim programlarına ise, 42 bin 286 aday yerleşirken, 27 bin 645 kontenjan boş kaldı. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@