E-Yds Sınav Giriş Belgeleri Hazırlandı

YDS) için adayların sınava gireceği bina ve salon atama işlemleri tamamlandı. Sınava Giriş Belgesi adaylara gönderilmeyecek. 2015 e

Haberler 21.07.2015, 15:51
E-Yds Sınav Giriş Belgeleri Hazırlandı

-2015 Elektronik Yabancı Dil Sınavı’na (e-YDS) başvuran adayların sınava girecekleri bina ve salonlara atama işlemleri tamamlandı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) internet sitesinden edinebilecek.

ANKARA (ANKA) – 25 Temmuz’da yapılacak olan Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) için adayların sınava gireceği bina ve salon atama işlemleri tamamlandı. Sınava Giriş Belgesi adaylara gönderilmeyecek. 2015 e-YDS için başvuran adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile belgelerini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) https://ais.osym.gov.tr internet sitesinden edinecekler.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre adayların internetten edindikleri belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunlu olduğundan adayların, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına özen göstermesi gerekiyor. Adaylar İnternet’ten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorunda. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalı. Sınava Giriş Belgesi’ni fotoğraf görünür bir şekilde yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak.

Açıklamaya göre, adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunlu. Sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacak. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanıyabilmelerini sağlayacak, sınav görevlilerinde adayı tanımada tereddüt oluşturmayacak güncel bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalı. Üzerinde soğuk damga, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanımasını sağlayacak güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan, nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek. Sınav günü sınav görevlilerinin, fotoğrafından adayın kimliğini belirlemede güçlük çektiği takdirde, adayı sınava almayabileceği veya adayın sınavının geçersiz sayılabileceği göz önünde bulundurulmalı. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

e-YDS elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacıyla hazırlanan deneme e-sınavı ÖSYM’nin internet sitesinde kullanımda. (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@