AÖF sınav giriş yerleri açıklandı! AÖF sınav tarihleri ne zaman?

AÖF sınav giriş yerleri açıklandı! AÖF sınav tarihleri ne zaman?

Haberler 08.12.2015, 17:33
AÖF sınav giriş yerleri açıklandı! AÖF sınav tarihleri ne zaman?

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme tarihleri 23 Ekim Cuma günü sona erdi. Kayıt yenileme işlemlerinin sona ermesiyle öğrenciler güz dönemi sınavlarına hazırlanmaya başladı. Peki AÖF Güz Dönemi sınavları ne zaman yapılacak, öğrenciler sınav giriş yerlerini nasıl öğrenecek? İşte AÖF Sınav tarihleri ve sınav giriş yerleri ile ilgili detaylı bilgi...

 

 

AÖF kayıt yenileme tarihleri geçtiğimiz günlerde sona erdi. Artık öğrenciler güz dönemi sınavlarına çalışmaya başladı. Peki, AÖF sınav tarihleri ne zaman, sınava girmek için gerekli olan belgeler neler?

Sınavlar Türkiye ve K.K.T.C.'de aynı anda yapılacak. Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılacak. Yapılacak olan sınavlar beş seçenekli çoktan seçmeli test şeklinde yapılacak.

Öğrenciler, Sınav Giriş Belgesini sınav tarihinin bir hafta öncesinde www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin "Giriş Yapmak İçin Tıklayınız" bölümünden TC Kimlik Numarası ve şifreleriyle giriş yaparak veya AÖF Bürolarına giderek alabilirler. Aynı zamanda bu sene işleme sokulan yeni bir uygulamayla öğrenciler sınav sonuçlarını şahsi e-posta adreslerine isteyebilecekler.

AÖF SINAV TARİHLERİ

AÖF SINAV GİRİŞ BELGELERİ NELERDİR?

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi
Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (muvazzaf askerler hariç), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait kartlar).Sınava giriş için istenen bu iki belgeden biri bile eksik olursa öğrenci sınava alınmaz.

Öğrenciler, Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundalar.

AÖF SINAV GİRİŞ YERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

 

- Siteye girip gerekli bilgileri doldurarak Sınav Giriş Belgesi’ni alabilirsiniz.

İnternet sitesi haricinde AÖF bürolarına müracaat ederek sınav bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

SINAVA GİRERKEN YANINIZDA BULUNDURMAMANIZ GEREKENLER

Sınav salonundan içeri sokmanıza kesinlikle izin verilmeyen bir kaç materyal vardır. Bu materyallerden herhangi bir durumda kapalı olsa dahi yanınızda bulunması halinde sınavınız geçersiz sayılacaktır. İşte o yasak listesi:

1. Cep telefonu, telsiz gibi iletişim araçları

2. Dersle ilgili her türlü kitap, not vb.

3. Fotoğraf makinesi, kamera gibi görüntü kaydetmeye yarayan her türlü cihaz

4. Taşınabilir flaş disk, taşınabilir bilgisayarlar gibi veri depolamaya elverişli elektronik cihazlar.

5. Ruhsatlı veya ruhsatsız her türlü silah

AÖF SINIF GEÇME SİSTEMİ NASIL İŞLEYECEK?

Fakülte tarafından öğrencilere bir yarı yılda 30 krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması yapılır.
Öğrenciler fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 krediyi geçmeyecek şekilde üst yarı yıldan ders seçebilir.

Lisansta birinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 5. ve 7. yarı yıllardan,
İkinci yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 6. ve 8. yarı yıllardan ders alamaz.
Üçüncü yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 7. yarı yıldan, 
Dördüncü yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler ise 8. yarı yıldan ders alamaz.

AÖF SINAVLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenmektedir.

Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge vardır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemlerine başvurulur.

 

Öğrenciler, sınav sonuçlarına ilan edilme tarihinden itibaren 5 işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar geçerli sayılmaz.

Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Yanlış sütuna yapacağınız işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlamayı unutmayınız.

Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar sistemleri ile değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir.

3 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRMÜYOR!

Cevaplar değerlendirilirken doğru cevaplara puan verilecek ancak yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bu nedenle sınava girecek öğrencilerin sınavda boş soru bırakmamaları yararlı olacaktır.

Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

GÜZ DÖNEMİ BAHAR DÖNEMİ

1. Yıl 1. yarı yıl (dönem) 2. yarı yıl (dönem)
2. Yıl 3. yarı yıl (dönem) 4. yarı yıl (dönem)
3. Yıl 5. yarı yıl (dönem) 6. yarı yıl (dönem)
4. Yıl 7. yarı yıl (dönem) 8. yarı yıl (dönem)

Güz dönemi veya akademik yılsonunda 2,00 ortalamasını sağlayamayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılır.

Genel Not Ortalaması: Genel not ortalaması bütün dönemlerde aldığımız derslerin toplam not değerleri ile toplam kredilerine bölünmesi ile bulunur.

Ders Geçme: Dersi geçmek için o dersin harf notuna bakılır. Eğer CC ve üzeri ise o dersi koşulsuz şartsız geçmişsiniz demektir.

Dersten Kalma: Dersten kalmak için o dersin harf notuna bakılır. Eğer FF ise o dersten direk kalmışsınız demektir ve sonraki yıl bu dersi almanız gerekmektedir.

Şartlı / Koşullu Geçme: Dersinizin harf notu CD DC yada DD ise bu derslerden koşullu olarak geçmişsiniz demektir. Bu şekilde geçmenin koşulu ise bir sonraki dönem Genel Not Ortalamanızı 2.0′ın üzerinde getirmeniz gerekmektedir. Yani Genel not ortalamanız 2.00 ise bu dersi/dersleri geçmiş, 2.00 ve altında gelir ise bu dersten/derslerden kalmışsınız demektir.

Akademik Yetersizlik Uyarısı Ve Ders Tekrarı: Güz dönemi veya akademik yıl sonunda 2.00 GNO sağlayamayan öğrenciye “Akademik Yetersizlik Uyarısı” yapılır. “Akademik Yetersizlik Uyarısı” alan öğrencinin, bir sonraki dönem sonundaki GNO’nın en az 2.00 olması gerekir.

Hürriyet: Haber, Analiz, Köşe Yazısı…

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@