Adaylar sınavda ter döktü, aileler bahçede dua etti

AFYONKARAHİSAR'da Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) giren öğrenciler başarılı olmak için ter dökerken, aileleri ise okul bahçesinde Kuran ve dua kitapları okuyarak onları bekledi.Afyonkarahisar'da...

Haberler 13.03.2016, 12:29
Adaylar sınavda ter döktü, aileler bahçede dua etti
dha - AFYONKARAHİSAR'da Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) giren öğrenciler başarılı olmak için ter dökerken, aileleri ise okul bahçesinde Kuran ve dua kitapları okuyarak onları bekledi.

Afyonkarahisar'da sabah saatlerinde sınavların yapılacağı okullara giden adaylar, giriş kapılarında polis aramasının ardından içeri alındı. Adaylar sınav giriş belgeleri ve kimlik kontrolü sonrası sınav salonlarına girdi. Adayların çoğunluğu sınav merkezlerine aileleri ile birlikte geldi. Veliler çocuklarını sınav salonlarına gönderdikten sonra okul bahçelerinde Kuran okudu ve dua edip çocuklarını bekledi.

Sınava gelirken kimlik belgelerini yanında getirmeyi unutan ya da nüfus cüzdanlarını kaybeden adayların imdadına ise okullarda görevli polisler yetişti. Adayları hızlıca evleri ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlükleri'ne ulaştıran ekipler, adaylara yardımcı olmaya çalıştı. Bozuk paraların ve cep telefonu gibi cihazların salonlara alınmaması nedeniyle bazı adaylar para ve değerli eşyalarını okul önlerindeki emanetçilere bırakmak zorunda kaldı.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@