20 Mart'ta yapılacak 2016 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Giriş Belgeleri Yayınlandı mı?

20 Mart'ta yapılacak 2016 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Giriş Belgeleri Yayınlandı mı? 2016 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman? 2016 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Giriş Belgeleri YAYINLANDI MI?

Haberler 09.03.2016, 22:08
20 Mart'ta yapılacak 2016 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Giriş Belgeleri Yayınlandı mı?
2016 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman? 2016 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Giriş Belgeleri YAYINLANDI MI?

MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Başvuru Şartları ve Kılavuzu 2016 Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 20 Mart 2016 Tarihinde yapılması planlanan Müdür yardımcılığı Sınavı Kılavuzunu yayımladı. Kılavuza göre 25 Ocak 2016 tarihinde başlayan 2016 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Başvuruları 17 Şubat 2016 tarihinde sona ermişti. Fakat İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Merkez Atama Daire Başkanlığı tarafından başvuru tarihlerine ilişkin bir duyuru yapıldı. 09 Mart 2016 Çarşamba 13:03 2016 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman? 

2016 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Giriş Belgeleri YAYINLANDI MI? 

Yazılı sınava, müdür başyardımcılığı veya müdür yardımcılığında dört yıllık ya da aynı eğitim kurumu müdür başyardımcılığı veya müdür yardımcılığında toplam sekiz yıllık görev süresi dolanlar ile başvurunun son günü itibariyle Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik’ in 5 ve 7’nci maddelerinde belirtilen genel ve özel şartları taşıyan adaylar başvuruda bulunabilirler.

MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Başvuru Tarihleri Ne Zaman Sınav Ücreti Ne Kadar?

Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Yazılı Sınavı başvuruları 17 Şubat 2016 tarihi saat: 17.00' de sona ermiştir. Ancak, sınava girecek adaylardan sınav ücretini yatırıp müracaat edemeyenlerin müracaatlarının alınabilmesi bakımından başvuru sistemi bugün (18/02/2016) saat 23.59' a kadar açılmıştır. Bilgilerinizi rica ederim. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Merkez Atama Daire Başkanlığı Müdür yardımcılığına başvuracak adaylara sınav ücreti yatırma ve sınav başvurusu yapmaları için 24 gün süre tanınacak. Bu süre içerisinde sınav başvurusu yapmayan ve ücretini yatırmayan adaylar sınava girme hakkı elde edemeyecekler. Daha sonra da fotoğraflı sınav belgesi alımı işlemi yapılacak. Bu süre de 10 günlük bir zaman zarfı içerisinde gerçekleştirilecek. Sınav da 20 Mart Pazar günü saat 14,00 da yapılacak. Sınav sonuçları da yaklaşık bir ay sonra 18 nisan da açıklanacak. Bu süreçte başvuru yapacak adayların gerekli şartları taşımaları ve belgeleri ibraz etmeleri gerekiyor. Müdür Yardımcılığı Sınavı Başvuru Kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı'nın www.meb.gov.tr adresinde yayınlandı. MEB Müdür yardımcılığı görevde yükselme sınavındaki sınav konuları ve soru dağılımı Bakanlığın yayınlamış olduğu duyuruya göre müdür yardımcısı olmak isteyen öğretmenlere 20 Mart 2016 Pazar günü saat 14.00'da 100 soru yöneltilecek. Bu 100 soru 20 ayrı bölüme ayrılarak çeşitli yüzdelerle dağıtıldı. En çok soru çıkacak iki kısım Türkçe Dilbilgisi ve Genel Kültür kısımları olacak. Bu bölümlerden her birinden 10'ar soru sorulacak. 

FOTOĞRAFLI SINAV GİRİŞ BELGESİ

ÖDSGM tarafından adayların sınava girecekleri yerler ile kimlik bilgilerini gösteren fotoğraflı sınav giriş belgeleri http://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Ayrıca, fotoğraflı sınav giriş belgesi adaylar tarafından internet ortamından alınacak ve bağlı bulundukları Eğitim Kurumu/Birimi tarafından onaylanacaktır. Adaylara sınav giriş belgesi posta yoluyla ayrıca gönderilmeyecektir.

2016 MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı KILAVUZ İÇİN TIKLAYIN

MEB Yönetici atamada 2016 yılı müdür yardımcılığı sınavı için geri sayım başladı. İlk olarak sınav başvuru klavuzu yayınlandı ve başvuru şartları belli oldu. Bu sınav müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı için yapılacaktır. Tabi bu sınava her öğretmen katılamayacak. Katılabilmenin öncelikli şartı kılavuzdaki şartların tutması olacaktır. Bir diğer husus da sınav ücretinin zamanında yatırılması olacaktır.

Sınavda Sorulacak konular ve soru dağılımları ise şöyle

2016 meb müdür yardımcılığı sınav konuları ve soru dağılımları
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@