SGK Başkanlığı 25 müfettiş yardımcısı alımı yapacak! KPSS'den en az bu kadar puanınızın olması gerekiyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, KPSS puanı ve kurumun kendi sınavıyla 25 müfettiş yardımcısı alımı yapacak. Başvurular 6-17 Aralık 2021 tarihleri arasında alınacak.

İlan 15.11.2021 - 10:18 15.11.2021 - 10:18 Ali Parim

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı 25 müfettiş yardımcısı alımı yapacağını bildirdi. Alım sürecinde ilk olarak adayların hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadî ve idarî bilimler, tıp, diş hekimliği, eczacılık fakültelerinden veya sosyal hizmetler, sağlık idaresi veya sağlık yönetimi, matematik, istatistik, aktüerya, bankacılık, sigortacılık, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerektiği belirtildi.

Yine alım sürecinde ilk olarak adayların 2020 ve 2021 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından aldıkları puanlar dikkate alınacak. Eğer söz konusu bölümlerden bir tanesinden mezunsanız ayrıca KPSS'den de en az 80 puan almış olmanız gerekecek. 

Başvuru kriterlerini sağlayan adaylar, 6-17 Aralık 2021 tarihleri arasında sınav başvurusu yapacak. Yazılı-sözlü sınav da 19-20 Şubat 2022 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecek. 

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILIR?

Sınav için başvurular  sadece e-Devlet kapısı üzerinden kabul edilecek.  Aday; T.C. Kimlik Numarası ile başvuru ekranına giriş yapacak, “Sosyal Güvenlik Kurumu Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Aday Başvuru Formu” nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra “tamam” ve “onayla” butonuna basarak başvurusunu tamamlayacak. Başvurusu kabul edilen ve yazılı giriş sınavına katılım hakkı kazanan ilk 125 kişinin listesi Kurumun internet sitesinde yayımlanacak.

YAŞ ŞARTI VAR MI?

Adayların sınava başvuru yapabilmeleri için  2022 yılının Ocak Ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor.

Son olarak SGK müfettiş yardımcılığına ilişkin detaylı bilgi de 15 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete'de yer alıyor. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@