SGK 2021 Memur Alımı Yayımlandı! KPSS'siz Ofis Personelleri Arıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) memur alımı yapacak. Bir proje kapsamında personel alımı gerçekleştirecek kurum KPSS şartı aramıyor. İstihdam edilen personeller ofis ortamında görevlendirilecek.

İlan 01.08.2021 - 10:06 01.08.2021 - 10:06 Mustafa Karagöz

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanı kadın istihdamının artırılması adına yayımlandı. AB ile ortak yürütülen ve halen devam eden bir proje kapsamında istihdam sağlayacak olan SGK alımlara ilişkin ayrıntıları adaylar ile paylaştı. 

SGK'DAN 45 MEMUR ALIM İLANI

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği'nin ortak projelerinden birisi de "Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Hibe Projesi". İlgili proje kapsamında yeni bir adım atılırken personel alımları olacağı kamuoyu ile paylaştıldı.

SGK tarafından yayımlanan duyuru ile proje kapsamında belirli süreli memur alımı olacağı ve alımların öğrenim şartı, mesleki deneyimler, kadroya göre yabancı dil şartı ile yapılacağı bildirildi. Söz konusu personel alım ilanı için sınav düzenleyecek olan SGK alımların hangi başvuru şartlarıyla yapılacağını da açıkladı. 

SGK MEMUR ALIMI İLAN DETAYLARI

Kurum duyurusunda alımların belli kadrolarda ve belli şehirlerde yapılacağını ifade etti. Bu kapsamda ilana İstanbul, Ankara, Aydın, denizli, Samsun, Kahramanmaraş, Şanlıurfa illerinde çalışmak isteyecek adaylar başvuru yapacak. İlana göre proje kapsamında SGK bünyesinde görev yapacak personeller 27 aylık süre için görev yapacaklar. 

Personel alım ilanında istihdam edilecek personellere dair kadro kontenjan bilgisini de paylaşan SGK, 3 farklı pozisyonda personel istihdamı olacağını açıkladı. İlana göre personel alımları Yerel Takım Lideri, İdari İşler Görevlisi, Operasyon Görevlisi, 

Yerel Takım Lideri kadrosu için toplam 8 personel istihdam edilecek. 

İdari İşler Görevlisi kadrosu için toplam 8 personel istihdam edilecek. 

Operasyon Görevlisi kadrosu için toplam 29 personel istihdam edilecek. 

sgk

İLAN İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi söz konusu personel alımları için adayların KPSS puan şartını sağlamaları grekmiyor. İlana başvurular KPSS'siz yapılacak. Ancak sağlanması gereken mesleki özellikler var. 

SGK ilan için adayların "Arşiv araştırması açısından engeli bulunmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ve/veya engeli bulunmamak, Yurt içi/yurt dışı seyahat engeli bulunmamak, SGK'nın daha önce yürütmüş olduğu projelerde çalışıp işten çıkarılmamış olmak," şartlarını duyurdu. 

sgk2

Ayrıca her kadro için ayrı ayrı bazı özel koşullar bulunuyor. Yukarıda yer alan tabloda adaylardan istenen bu şartları açıkladık. 

BAŞVURU SÜRECİ

İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını 13 Ağustos tarihine kadar yapacaklar. Başvurular SGK'nın sitesinden temin edilecek başvuru formu üzerinden yapılacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@