Zekiye Bacaksız'dan Yandaş Sendikaya Tokat Gibi Yanıt

Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız'dan yandaş sendikaya tokat gibi yanıt!

Sendika 10.10.2017, 21:16
Zekiye Bacaksız'dan Yandaş Sendikaya Tokat Gibi Yanıt

SAĞLIK EMEKÇİLERİ ÇARESİZ DEĞİLDİR YANDAŞ SENDİKACILIĞIN HESABI SORULACAKTIR !

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in "Milletin yanında olmak, milletin yanında olanların yanında olmak, mazlum coğrafyaların yanında olanların yanında olmak yandaşlık ise evet biz yandaşız, yandaş olmaya da devam edeceğiz" açıklaması ile, yandaş sendikacılığın bütün sonuçları açık ve seçik ortaya saçılmıştır.

Yandaş sendikacılar panik halinde tüm bölgelerde, neyi neden yapamadıklarını kendi üyelerine dahi anlatmakta zorlanmaktadır.

Toplu Sözleşme Görüşmelerinde sergiledikleri acizliği bir süre sessizlikle geçiştirmeye çalışan yandaş sendikacılık, sendika tabanlarından gelen yoğun istifa ve eleştirilere karşı bu kez "millet sendikacılığı" ve "duruş sendikacılığı" gibi özrü kabahatinden büyük kavramlara sarılmaya çalışmaktadırlar. Oysa sağlık emekçilerinin "aklını hafife alan" bu çabalar sonuçsuz kalacaktır.

Sağlık-Sen Genel Başkanı "Milletin yanında olmak yandaş sendikacılık ise evet biz yandaş olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullanmıştır.  Milletin yanında olmak, her şeyden önce, kamusal, halkçı ve ulusal sağlık politikalarını benimsemek ve savunmak demektir. Milletin yanında olmak, halkımızın eşit, ücretsiz ve nitelikli sağlık hizmeti alması için mücadele etmek demektir.

Sağlık-Sen Genel Başkanı yine aynı açıklamasında "Kuruş değil, duruş sendikacılığı yapıyoruz" diye buyurmuştur. Duruş sendikacılığı, sağlık emekçilerine reva görülen % 3 lük zamları meşrulaştırma duruşu değil, açlık sınırına mahkum edilen sağlık emekçilerinin onurunu koruma duruşu sergilemek demektir. Duruş sendikacılığı, şehir hastaneleri gibi projelerle ülke kaynaklarının uluslararası sermayeye peşkeş çekilmesine seyirci kalmamak, onurluca direnmek demektir.

Genel Sağlık-İş olarak, sağlık emekçilerinin yandaş sendikacılığa teslim edilmesine karşı örgütlü birliğini sağlayacağız.

Genel Sağlık-İş olarak, sağlık emekçilerinin sendikal mücadelesinde onuru, kararlılığı ve dik duruşu yükselteceğiz.

Genel Sağlık-İş olarak sağlık emekçilerinin geleceğine dair yaratılmaya çalışılan umutsuzluk ve çaresizlik bulutlarını dağıtacağız.

Tüm sağlık ve sosyal emekçilerini; yandaş sendikacılık rezaletine karşı emeğimize, cumhuriyetimize ve onurumuza sahip çıkmak için Genel Sağlık-İş ile birlikte mücadeleye çağırıyoruz.

                                                                                    

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@