Yüksel Haşlak: Teşkilatımızın Teveccühü Üzerine Adayım

Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Yüksel Haşlak, şube başkan adaylığını açıkladı.

Sendika 30.08.2018, 22:02
Yüksel Haşlak: Teşkilatımızın Teveccühü Üzerine Adayım

Sendika yöneticileri ve üyelerinin hazır bulunduğu geniş katılımlı bir toplantıyla seçim sürecini değerlendiren Haşlak, şube yönetim organları ve bağlı temsilciliklerle yapılan istişareler sonucu Kasım ayında yapılacak olan kongrede, yeniden aday olması yönünde güçlü bir kanaat oluştuğuna dikkat çekerek, “Üye ve delegelerimizin iradesiyle tecelli edecek sonucun, şubemiz ve sendikamız başta olmak üzere hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM-BİR-SEN ANKARA 1 NO’LU ŞUBE BAŞKANI YÜKSEL HAŞLAK’IN BASIN AÇIKLAMASI

2014 yılının Kasım ayında sendika üyelerimizin iradesiyle bizlere tevdi edilen Şube Başkanlığı görevini bugüne kadar yürüttük. Ülkemizin zor bir dönemden geçtiği son dört yıl içerisinde, her alanda olduğu gibi sendikacılıkta da çok çetin günleri geride bıraktık. Ülkenin olağanüstü bir dönemden geçtiği, küresel güçlerin, ülkenin varlığını tehdit ettiği bir dönemde, ülkenin en büyük sendikası olan Eğitim-Bir-Sen’in yöneticisi olmanın sorumluluğu ile 4 yılı geride bıraktık.

Bu sorumluluğu üstlendiğimiz dönem içerisinde; ülkemiz hainlerin fiili işgal girişimine maruz kalmış, kamu kurumları ve kamu görevlileri üzerinden işletilmeye çalışılan bir planla, çalışma hayatında büyük yıkım ve huzursuzluk yaşanmıştır. Kamu görevlisi kisvesi altında devleti ele geçirmeye çalışanların ihaneti nedeniyle birçok kişinin mağduriyet yaşadığı, yıpranmış kamu kurumları, zedelenmiş adalet duygusu, bozulmuş iç barış ve dolayısıyla zayıflatılmış ve küçülmüş bir Türkiye hedefi için her türlü alçakça girişimde bulunuldu.

Kurulduğu günden beri kurucu iradesinin keskin ferasetiyle mayalanan Eğitim-Bir-Sen camiası, üyelerinin ve kamu çalışanlarının sosyal ve mali haklarının yanı sıra ülke üzerinde yapılmaya çalışılan operasyonlara karşı da kayıtsız kalmadı. Yarım milyona yaklaşan üyesiyle adeta ülkede sigorta görevini ifa eden sendikamızın bu kritik döneminde, Ankara 1 No’lu şubesinde sorumluluğumuzu yerine getirmek için olağanüstü çaba gösterdik.

Ülkedeki olağanüstü koşullarda sendikacılık yapmanın zorluklarına rağmen bir taraftan ülkeye ve topluma karşı görevimizi bihakkın yerine getirirken, diğer taraftan da üyelerimize ve teşkilatımıza karşı sorumluluklarımız yerine getirmeye çalıştık.

4 yıllık zor ve yoğun sendikal çalışmalarımızın ardından bugün, sendikal sorumluluğumuza ilişkin yeni bir dönemin arifesindeyiz. Şube yönetim organları, Bakanlık, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çankaya, Gölbaşı, Polatlı, Haymana, Şereflikoçhisar, Bala ve Evren başkanlarımız ile yapılan istişareler sonucu Kasım ayında yapılacak olan şubemiz olağan kongresinde, yeniden aday olmam yönünde güçlü bir kanaat oluştu.

Yüklenmemiz gereken bu sorumluluktan kaçmanın doğru olmadığını düşündüğüm için yeniden aday olmaya karar verdim.

Geride bıraktığımız dönemin tecrübesiyle gelecek adına umutluyuz. 

Üye ve delegelerimizin iradesiyle tecelli edecek sonucun şubemiz ve sendikamız başta olmak üzere hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@