Yandaş Sendika Milli Eğitim Binasında Korsan Büro Açtı

Eğitim iş Ordu Şubesi Eğitim Bir-Sen\'in Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde korsa büro açtığını duyurdu.

Haberler 13.11.2015, 14:20
Yandaş Sendika Milli Eğitim Binasında Korsan Büro Açtı

Eğitim-iş Ordu Şube Başkanı Gündüz PALA, Eğitim Bir-sen'in Kabadüz Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Korsan büro açtığını bildirerek savcıları göreve çağırdı ve suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

PALA'nın basın açıklaması şöyle...

Eğitim emekçilerinin sorunlarıyla mücadele etmek yerine AKP yandaşlığı yaparak eğitim sisteminin kalbura dönmesine, fişleme ve torpil uygulamalarıyla çalışma barışının bozulmasına neden olan; “sözde” toplu sözleşme masasında memuru açlığa mahkûm eden imzaları atan Memur-Sen ve bağlı Eğitim-Bir Sen; bu yandaşlığının “ödül’ünü devlet dairelerinde korsan büro açarak almıştır.

Tüm kamu işkolu sendikaları gibi Memur-Sen ve bağlı sendikalar da 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununa uymakla yükümlüdür. Kamu sendikaları üyelerinin aidatlarıyla faaliyetlerini gerçekleştirmek ve bürolar açmak zorundadır. Ancak, Kabadüz Milli Eğitim Müdürlüğü ve Merkez İlkokulu Ana Sınıfının hizmet verdiği devlete ait binanın bir odası Eğitim-Bir-Sen Kabadüz Temsilcisi Temel Şimşek tarafından gasp edilmiştir. Devlet kurumlarını kanunsuzca SENDİKA TEMSİLCİLİĞİ olarak kullanan Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilcisi Temel Şimşek ve bu hukuksuzluğa izin veren Kabadüz İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Baş başta olmak üzere tüm sorumlular hakkında gerekli işlemleri yapmak üzere Kabadüz Kaymakamlığını, Ordu Valiliğini ve Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz.

Gücünü eğitim ve bilim emekçilerinden alan, hiçbir alanda iç ve dış çıkar gruplarına, vakıflara, kurumlara ya da partilere sırtını dayamadan onurlu sendikacılığın gereğini yerine getiren Eğitim-İş olarak bu hukuksuzluğun takipçisi olacağımızı ve konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@