Yalçın: Kudüs Bizim Ortak Davamız

​Uluslararası Kudüs ve Filistin Sendikalar Destek Birliği Heyeti, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı ziyaret etti.

Haberler 04.02.2016, 12:55
Yalçın: Kudüs Bizim Ortak Davamız

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Merkezi’ni ziyaret eden Uluslararası Kudüs ve Filistin Sendikalar Destek Birliği Başkanı Mohammad Al-Attar, Filistin, Cezeyir, Fas, Ürdün, Irak ve Moritan’ya temsilcilerinin bulunduğu heyet ile bir araya geldi. Görüşmede Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne kavuşması için yapılacak çalışmalar ve yol haritası belirlendi.

KUDÜS ORTAK DAVAMIZ

Yapılan ziyaret için heyete teşekkür eden Yalçın, “Kudüs ve Mescid-i Aksa bizim çıkış noktamızdır. Çünkü Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan Kudüs şairidir. Bu davanın, yön belirleyicisi Mehmet Akif İnan’dır. Kudüs bizim ortak davamızdır. Özgür Kudüs için hem yurt içinde hem de yurt dışında çalışmalar yürütüyoruz. Kurmuş olduğunuz birliğe destek olmaktan ve güç birliği yapmaktan son derece mutlu oluruz” dedi.

FİLİSTİN HALKININ YANINDAYIZ 

Mescid-i Aksa’nın altının oyulmasını engellemek için acil çalışmalara ihtiyaç olduğunu ifade eden Yalçın, “Uluslararası alanda bunu dillendirmek, mücadelesini vermek için gerekli icraatları yapmalıyız. Siyonizm’in karşısında hep birlikte durmalıyız. Memur-Sen olarak, mazlum Filistin halkının yanındayız. Filistin devletinin inşasında sorumluluk almaya hazırız. Filistin halkının haklı davasını Asya, Avrupa, Afrika, Amerika başta olmak üzere tüm dünya kamuoyuna taşıyacağız. Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistin özgürlüğüne kavuşana kadar mücadelemiz sürecek” şeklinde konuştu.

ÖZGÜR KUDÜS İÇİN BİRLİK OLALIM

“Özgür Kudüs” için Memur-Sen’in desteğine ihtiyaç duyduklarını söyleyen Mohammad Al-Attar, Memur-Sen’in güçlü birikiminden faydalanmak istediklerini vurgulayarak, “Türkiye bizim ilk ülkemizdir. Dünyada çizdiği güçlü duruş bizi fazlasıyla mutlu etmektedir. Memur-Sen bizim paydaşımızdır. Ortak hareket etmeli, güç birliği yapmalıyız” diye konuştu.

Görüşmede Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Emekli Memur-Sen Genel Başkanı Emin Şenver, Memur-Sen Dış İlişkiler Koordinatörü Osman Timurtaş, Uluslararası Kudüs ve Filistin Sendikalar Destek Birliği Başkan Yardımcısı Nazar Najam, Genel Sekreter Yardımcısı Mohammad Ahmed Saleck, Genel Sekreterlik Üyeleri Moin N. Naim, Nour Edine El Hadi ve Salah Mahmud hazır bulundu.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@