Yağmaya Talana Karşı Direnen Artvin Halkının Yanındayız (Bülent Uğrasız Eğitim İş Kocaeli)

BİRLEŞİK KAMU-İŞ Kocaeli İl Yürütmesi Adına Bülent UĞRASIZ yaptığı açıklamada, Yağmaya Talana Karşı Direnen Artvin Halkının Yanındayız dedi..

Yağmaya Talana Karşı Direnen Artvin Halkının Yanındayız (Bülent Uğrasız Eğitim İş Kocaeli)
BİRLEŞİK KAMU-İŞ Kocaeli İl Yürütmesi Adına Eğitim İş Kocaeli Şube Sekreteri Bülent Uğrasız yaptığı açıklamada, Yağmaya Talana Karşı Direnen Artvin Halkının Yanındayız dedi..

Bülent Uğrasız'ın yaptığı basın açıklaması şu şekilde:

Cengiz Holding tarafından Artvin’in Cerattepe Bölgesinde çıkarılmak istenen ve doğa katliamına neden olacak altın madeni çıkarma girişimine karşı gece gündüz demeden direnen Artvin halkının onurlu direnişini destekliyoruz.

Üzerinde kişisel mülkiyet kurulamayacak olan; su, toprak ve orman gibi doğal varlıkları,  AKP iktidarının ülkeyi uluslararası sermeyenin ve onların yerli işbirlikçilerinin açık bir pazarına dönüştürdüğü, her şeyi alınıp satılabilen bir meta aracı olarak gördüğü anlayış tarafından pervasızca yağmalanmaktadır. Sermayenin; doğayı, yaşamı, insanı, hayvanı, canlıyı ve tüm değerleri yok etme pahasına acımasızca sömürü hırsının en son örneği Artvin Cerattepe’de yaşanmaktadır.  Ama bu yağmacı, talancı kişisel zenginleşmeyi doğanın dengelerinin ve halkın refahı üzerinde gören anlayış “Artvin’in üstü altından daha değerlidir” diyerek onurlu mücadeleyi veren Artvin halkının yıkılmaz direncine toslamıştır.

Ancak AKP’nin havuz medyasının finansörlüğünü yapan ve milletin anasına sövecek kadar da pervasızlaşan zat, halkı koruması gereken polis ve jandarma gücünü de arkasına alarak insanlara saldırmaktan geri kalmamıştır. Doğasını ve çevresini korumak isteyen doğa dostu insanlara karşı çevre illerinden yüzlerce jandarma ve polis eşliğinde halkın üzerine yürümek ve doğayı ranta kurban etmek anlaşılır gibi değildir. Bu yetmiyormuş gibi bölgede yaşayan insanların doğasını korumak isterken biber gazıyla üzerine gidilmesi ve polis şiddeti uygulanması tam bir hukuksuzluktur. 

Siyanürle altın çıkarılması yer üstündeki doğal güzellikleri sadece yok etmeyecek yer altı su kaynaklarının bulunduğu alanı da zehirleyecektir.  Madencilik faaliyeti yürütülecek saha, içme suyunun sağlandığı kaynağa çok yakındır. Son 20 yılda kişi başına düşen yıllık su miktarının 4000 metreküpten 1500 metreküpe düşmesiyle ülkemiz “su kıtlığı yaşayan ülkeler” arasına girmiştir. Sermayenin siyanürü, bir avuç kar için insanları, doğayı ve oradaki canlı yaşamını zehirleyecektir.  Sermayenin siyanür zehri, Artvin’in akciğerlerini zehirleyecektir. 

Doğu Karadeniz’de Artvin, Rize ve diğer yerleşim alanlarında sermayenin talanına, rantına karşı yöre halkının yanında yer almaktayız. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak, Artvin Cerattepe’nin ve tüm Türkiye’nin doğal yapısı üzerinde büyük tahribatlara neden olacak ticari rant projelerinin karşısında yer alıp, batıdan-doğuya, kuzeyden-güneye her bir karışı ile bizim olan yurdumuzu, hiçbir bölgesel ayrım yapmadan, emperyalistlerin ve yerli işbirlikçilerin talanına ve kuşatmasına karşı durmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz.
 
YERİN ALTI DA ÜSTÜ DE BİZİM CERATTEPE’DE YAĞMAYA DUR DİYORUZ
YAŞASIN ARTVİN HALKININ DİRENİŞİ!

eğitim iş kocaeli birleşik kamu iş kocaeli Bülent Uğrasız
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.