Ve O İl Milli Eğitim Müdürü Görevinden Alındı

Sitemiz kamugundemi.com'dan da zaman zaman haberleştirdiğimiz iddialarla ilgili olsa gerek İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş görevinden alındı. İşte o flaş açıklama....

Sendika 23.03.2017, 17:36
Ve O İl Milli Eğitim Müdürü Görevinden Alındı

Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulunun sitemiz kamugundemi.com'a yaptığı açıklama şöyle:

Temmuz 2014 tarihinden bugüne kadar Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğünü yürüten Zülküf MEMİŞ 21 Mart 2017 tarihi itibari ile görevinden ayrılmıştır.

Görevi süresi boyunca birçok hukuksuz uygulamaya imza atan MEMİŞ özellikle FETÖ darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL ile birlikte masum öğretmenlerin ahını almasıyla ünlenmiştir.

FETÖ ile yakından –uzaktan ilgisi olmayan solcu, sosyalist ve Atatürkçü Öğretmenleri OHAL’se koy sepete anlayışıyla mağdur etmiştir.

3 yıllık görev süresi boyunca yandaş kayırmacılığı ile neredeyse yandaş bir sendikanın emir eri gibi çalışmıştır.

Özellikle öğretmen görevlendirmelerinde ve idareci atamalarında Liyakatten uzaklaşarak yandaş kriterlerini ön plana çıkarmış ve siyasi kararlara imza atmıştır.

Göreve başlar başlamaz da “Beni siyasiler getirdi” diyerek büyük bir idareci kıyımı yapmıştır.

15-20 yıldır Çanakkale Merkezden uzak ilçelere gidiş geliş yapan birçok öğretmenin mağduriyeti ile emzirme döneminde ilçelere gidiş geliş yapan anne öğretmenlerin yaşadığı sıkıntılarını çözememiştir.

Çanakkale eğitim camiası en adaletsiz dönemini bu dönemde yaşamıştır.

2012 yıllarına kadar Çanakkale’nin eğitim başarısı ülke genelinde üst sıralarda iken Zülküf MEMİŞ’in kurduğu yönetim kadrosu sayesinde 2014 yıllarından sonra ne yazık ki başarıda geri sıralara düşmüştür.

Çok değerli bazı okul müdürleri dışında neredeyse İl Milli Eğitimin yönetim kadrosu eğitimde gericileşme politikasını hayata geçirmek için dinci, gerici cemaat, vakıf ve derneklerle protokoller ile projeler yaparak kindar ve dindar bir nesil yetiştirmek için yarışmışlardır.

Merkez Ortaokulu’nun yıkılmasından sonra yerine yapılan okul binasının İmam Hatip Ortaokulu’na tahsis eden Zülküf MEMİŞ, okulunu geri isteyen heyete “1, 1,5 yıl sonra Merkez Ortaokulunun tabelasını ben kendi ellerimle asacağım” diye söz vermesine rağmen sözünü tutmamıştır.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü boyunca defalarca Eğitim İş’e verdiği birçok sözünü de tutmamış, çoğu kez yan çizmiştir.

Zülküf MEMİŞ müdürlüğü boyunca Muş’ta FETÖ’den tutuklu bulunan Ömer KARABAY başkanlığındaki Maarif Müfettişleri kurumunu kendi özel sorunları ile ilgili inceleme ve soruşturmalarda kullanmıştır.

Maarif Müfettişlerince yürütülen bazı soruşturma sonuçlarına da müdahale ederek sonuçları etkilemiştir.

Planlamadan bir haber, programını sadece TEOG sınavlarında full çıkaracak birkaç öğrenciye endeksleyen, okulları ve personelini projeler ile kıyaslayan, Çanakkale’nin eğitim rezervlerini yerinde ve amacına uygun kullanmayan bir yöneticilik performansı sergilemiştir. Kısacası başarısız olmuştur.

Çanakkale‘de kamu eğitimi MEMİŞ döneminde ciddi oranda muhafazakârlaşarak Laik eğitimden uzaklaşmış ve Liyakatsiz yönetimsel bir anlayışı ile yandaşların insiyatifine bırakılmıştır.

Çanakkale’nin İlçe kırsallarında ücretli öğretmenler ile günü kurtarma yolları aranarak eğitimi içinden çıkılmaz bir hale sokarken, taşımalı öğrencilerin öğlen yemekleri tarifi zor bir tat ve kokuyla yenmemiştir.

Eğitim iş Çanakkale Şubesi olarak Zülküf MEMİŞ’i yaptığı yanlış uygulamalar ve mevzuata aykırı işlemler ile ilgili yüzlerce defa uyarmıştık.

Ancak sendikamız ile iletişim kanallarını kapatması nedeniyle basın yoluyla da yüzlerce kez bu uyarılara devam edilmiştir.

Özellikle darbe girişimi sonrası OHAL sürecinde başta Şube Başkanımız Ahmet MANTAŞ’a ve üyelerimize yönelik bile bile kendi marifetiyle resen yaptığı hukuksuz uygulamalardan, kinci OHAL fırsatçılığından dolayı hesap sorulacaktır.

Kendisi hangi kuruma ve nereye giderse gitsin Eğitim İş’in iki eli O’nun yakasında olacaktır.

Çanakkale eski İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİş’i hâkim karşısına çıkartıp yaptıklarının hesabını soracağız.

Kendisi Gülen Cemaatine daha yakınken, FETÖ ile yakından-uzaktan ilgisi bulunmayanları FETÖ’cü diye yaftalamasına ve yanına kar kalmasına izin vermeyeceğiz…


Gün gelecek devran dönecek MEMİŞ bu yaptıklarının hesabını adaletin karşısında tek tek verecektir.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (1)
kuzeyli 4 yıl önce
Yök e yardımcı olarak atanır
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@