Valinin talimatı memurları endişelendirmiştir

Trabzon’da başka bir sorun kalmamış gibi kamu çalışanlarını endişelendirecek bir talimat vali imzasıyla tüm memurlara duyurulmuştur.

Sendika 26.10.2019, 11:54
Valinin talimatı memurları endişelendirmiştir

Yazıda “Kamu personeli sosyal medya hesaplarından (whatsapp, twitter, facebook, vb) siyasi içerikli paylaşımlarda bulunmayacak, bulunursa ilgili sıralı amirler tarafından disiplin işlemi başlatılacaktır.”

Denilmektedir.

Bu kamu çalışanlarına gözdağı vermek, sıralı amirlere de çalışanlarının sosyal medyaların takibinden sorumlu kılmak, talimatlandırmaktır. Konu kurumlara geldiği andan itibaren işyerlerinde tartışılma konusu olmuş, acaba sosyal medya hesaplarım takip ediliyor mu? Sorusunu gündeme getirmiştir.

İşyerlerinde mobbinglerin arttığı, iş barışının yok olmakta olduğu, liyakatsiz yöneticiler nedeniyle her gün başka bir olayın yaşandığı bir dönemde valilikten böyle bir talimat yayınlanması kabul edilebilir değildir.

Sayın vali çalışanları demoralize edecek bu yaklaşım yerine, Trabzon’un eğitimde geldiği noktada, eğitimin gericileştirilmesi sorununda, bilimsel ve laik eğitimden uzaklaşılması noktasında, kendi imzasıyla yapılan liyakatsiz yönetici atamalarında, liyakatsiz yöneticilerin kurumlarda yarattığı çöküşlerde duyarlılığa davet ediyoruz. 

YÖNETİM KURULU ADINA TAMER ÖZLÜ (ŞUBE BAŞKANI)


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@