Ülkemizi Böldürmeyeceğiz Halkımızı Soydurmayacağız

Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Cengiz Gülebay’dan 30 Ağustos Mesajı : Ülkemizi Böldürmeyeceğiz Halkımızı Soydurmayacağız

Haberler 29.08.2016, 12:39
Ülkemizi Böldürmeyeceğiz Halkımızı Soydurmayacağız
Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Cengiz Gülebay’dan 30 Ağustos Mesajı : Ülkemizi Böldürmeyeceğiz Halkımızı Soydurmayacağız.

Cengiz Gülebay Merkez Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

Tarihi zaferlerle dolu milletimiz, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ve komutasında gösterdiği büyük kahramanlıklarla vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışan Emperyalist güçlere karşı birlik ve beraberlik ruhu ile verdiği muhteşem bir mücadele sonucunda büyük zaferi kazanmış ve bize bu güzel vatanı emanet etmiştir.

Bir milletin, yurdunu işgal eden emperyalist güçlere karşı vatan sevgisiyle, onuruyla verdiği bağımsızlık mücadelesi ve direnişinin yakın Türk tarihindeki karşılığı; 30 Ağustos 1922'de kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'dir.

Bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan vatansever bir halkın, yokluklara, çaresizliklere rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla vatanını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele göstermiştir.

Milletimiz, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu mücadenin sonucunda kazandığı bağımsızlığını kuşkusuz, her zaman koruyacaktır. Kararlı, inançlı bir şekilde, din, dil, ırk, mezhep temelinde hiçbir ayrılığa düşmeden birlik ve beraberlik içinde Emek, vatan, cumhuriyet mücadelesi verecektir.

Bugün yanı başımızda, Mısır’da, Irak’ta, Suriye’de yine kalleş planlar devreye sokulmuş, Kardeşin kardeşi boğazladığı, açlığın, sefaletin, yokluğun ve yoksulluğun yaşandığı bir savaş sürdürülmekte, her gün, her an insanlık suçu işlenmektedir. Çocuklara, kadınlara, savunmasız masum insanlara karşı, her gün şiddeti artarak devam eden saldırılar ve ölümler tüm hızıyla sürmektedir.

Ülkemiz Emperyalizmin maşası terör örgütleri ve yandaşları aracılığıyla kan gölüne çevrilmekte,  her sabah yeni şehit haberlerinin geldiği, bombaların patlatıldığı, acıların ve gözyaşının hüküm sürdüğü bir ülke haline getirilmek istenmektedir.
İnsanlarımız etnik ve mezhepsel temelde farklılaştırılarak, ayrıştırma ve iç savaşa sürüklemenin planları yapılmaktadır. Yanı başımızda yaşananlar ülkemizi ister istemez Ortadoğu bataklığına sürüklenmektedir.

Bu durumda en çok yapmamız gereken oyuna gelmeden, birbirimize daha fazla sarılmak ve birlik olmak durumundayız.

Bu ülke insanı çok acılar yaşamıştır, vatanı için çok sıkıntılara göğüs germiştir. Yaşadığımız acılara yenilerini eklememek için, asla ayrışmayacağız. Bu memleket Türküyle, Kürdüyle, lazıyla, çerkeziyle, Alevisiyle, sünnisiyle, kadınıyla erkeğiyle bir bütündür.Büyüklüğümüz ve güzelliğimiz farklılıklarımızdır. Biz birlikte TÜRKİYE’yiz.  Birbirimizin farklılıklarından binlerce senedir mutluluk duyduk, farklılıklarımıza saygı duyduk, birlikte yaşadık, birlikte mücadele verdik, birlikte öldük, mezarlarımız bile yanyana oldu ve birbirimizden vazgeçmedik, asla da vazgeçmeyeceğiz. Bu memleket Bizim, Biz Türkiye’yiz, Emperyalist oyunlara gelmeyeceğiz, Ülkemizi böldürmeyeceğiz, Halkımızı soydurmayacağız, Irkçılığa, Gericiliğe, Bölücüğe karşı birlikte mücadele vereceğiz.   

Tüm Yerel-Sen olarak; Milletimizin hürriyet ve istiklali uğruna verilen büyük mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 94.yıldönümünde; Dünyanın en güçlü ve tam donanımlı ordularına karşı direnen, onları bu topraklardan kovan, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve Dini, dili, ırkı, mezhebi, cinsiyeti ne olursa olsun; Emperyalizme karşı omuz omuza, birlik ve beraberlik içinde mücadele veren,  kanları ile bu toprakları Vatan yapanları,  Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramını Kutluyoruz.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@