Türk Eğitim-Sen Genel Başkanından açığa alınanlara destek

TÜRKİYE Kamu- Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ihraç konusunu içeren kararnamelerle ilgili düşüncelerini aktarırken, açığa alınanlara da arkasını dönmeyeceğini belirtti.

Sendika 26.11.2016, 18:27 27.11.2016, 11:59
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanından açığa alınanlara destek

TÜRKİYE Kamu- Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ihraç konusunu içeren kararnamelerle ilgili düşüncelerini aktarırken, açığa alınanlara da arkasını dönmeyeceğini belirtti. Koncuk, "Açığa alınanlara arkamızı dönmeyeceğiz" dedi.

Çorum’da Kamu- Sen üyeleri istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıya Türkiye Kamu- Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da katıldı. Burada bir konuşma yapan İsmail Koncuk, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen FETÖ soruşturması, görevden almalar ve iadeler, devlet memurları yasası gibi konulara değindi.


Açığa alınan kişilere sırtlarını dönmeyeceklerini söyleyen İsmail Koncuk, ihraçlarla ilgili çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerin ciddiyetten uzak olduğunu ifade ederek, "Biz insanlar açığa alındı diye düşman olamayız. Bu ciddiyetsiz çalışmaya bakarak görevden alınan dostuma sırtımı mı döneceğim? Bu mu insanlık, bu mu Müslümanlık? Biz böyle bir anlayışı ayaklarımızın altına alıyoruz" dedi.

Bir bankaya para yatırmanın ya da sendikaya üye olmanın suç haline geldiğini kaydeden Koncuk, "Böyle bir yaklaşım olamaz. Bu böyle devam ederse yarın bir gün birçok aile ve masum insan hak etmedikleri bir sonla karşı karşıya kalabilirler" diye konuştu. (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@