Türk Büro-Sen'den Ahmet Hakan'a Destek

Ahmet Hakan\'a Yapılan Saldırı, Basın Özgürlüğüne Vurulmuş Bir Darbedir

Haberler 01.10.2015, 18:59
Türk Büro-Sen'den Ahmet Hakan'a Destek

ANKARA (ANKA) – Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ın evinin önünde saldırıya uğradığını anımsatarak, “Yapılan saldırı utanç vericidir. Bu basın özgürlüğüne vurulmuş bir darbedir. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.

Yokuş, yaptığı yazılı açıklamada, devleti yönetenlerin birleştirici ve bütünleştirici bir tavır almak yerine, vatandaşlar arasındaki farklılıkları kışkırtacak, toplumdaki kutuplaşmayı artıracak söylemlerinin, ülkeyi geri dönülmez bir çıkmaza soktuğunu vurgulayarak, şunları ifade etti:

“Halkın doğru haber alma hakkına saygı gösteren, kalemini satmayan, baskı ve tehditlere rağmen, halka doğruları göstermeye çalışan bazı basın mensupları açıktan tehdit edilmeye, gazete binaları basılmaya, gazeteciler darp edilmeye başlanmıştır. Son olarak da  Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan evinin önünde çok çirkin bir saldırıya uğramıştır. Yapılan saldırı utanç vericidir. Bu basın özgürlüğüne vurulmuş bir darbedir.  Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Maalesef farklı seslerin bir renk olarak görülmemesi, her daim biat edecek, düşünmeyen ve sorgulamayan köleler yaratılma arzusunun hat safhada olması,  milli birliğimizin, vatanımızın bölünmezliğimizin bazılarının çıkarları uğrana yok sayılması ülkemizi yaşanamaz bir hale getirmiştir. Ülkemizin içine girdiği bu çıkmazdan kurtulabilmesi için herkesin etnik, bölücü teröre karşı tek vücut olası, hukukun yeniden tesis edilmesi ve içi boşaltılan demokrasi gibi kavramların can bulması gerekmektedir. Türk Büro-Sen olarak, ülkemizin içinden geçtiği bu kara günlerin biteceği umuduyla, tüm vatandaşlarımızı bir ve bütün olmaya, yetkilileri de farklılıkları körüklemek yerine, insanları birleştirmeye davet ediyoruz.” (ANKA)
(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@