Türk Büro-Sen: Ülkemiz Terör Örgütlerinin Savaş Alanı Haline Getirildi

Türk Büro

Haberler 24.07.2015, 13:41
Türk Büro-Sen: Ülkemiz Terör Örgütlerinin Savaş Alanı Haline Getirildi

ANKARA (ANKA) – Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Suruç’ta 32 kişinin hayatını kaybettiği katliamın ardından, 3 polis ve 2 askerin şehit edildiğini anımsatarak, “Eğer bu gidişat devam ederse, Irak ve Suriye’de yaşanan iç savaş ülkemizin her bir köşesine sirayet edecek ve kardeş kanı dökülecektir. Stratejik konumu ve zenginlikleri sebebiyle ülkemizde yaşanacak bir iç savaşı bekleyen emperyalist güçler ise bu durumu fırsata çevirecek” dedi.

Yokuş, yaptığı açıklamada, Suruç’ta 32 kişinin hayatını kaybettiği katliamın ardından, 3 polis ve 2 askerin şehit edildiğini hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı:

“Açılım adı altında başlatılan süreçle PKK terör örgütüne verilen tavizler derhal sonlandırılmalıdır. Kışkırtılmaya çalışan mezhepçiliğe son verilmedir. Eğer bu gidişat devam ederse, Irak ve Suriye’de yaşanan iç savaş ülkemizin her bir köşesine sirayet edecek ve kardeş kanı dökülecektir. Stratejik konumu ve zenginlikleri sebebiyle ülkemizde yaşanacak bir iç savaşı bekleyen emperyalist güçler ise bu durumu fırsata çevirecek, Türk milleti olarak vatansız ve bayraksız kalacağız. Irak ve Suriye’de yaşanan iç savaşın temelleri ülkemizde atılmaya çalışılmaktadır. Vatandaşlarımız can ve mal güvenliklerinden endişe etmekte, sokağa çıkmaya korkmaktadırlar. Korku ve panik havası doğudan batıya ülkemizin her bir yerine hızlıca yayılmaktadır. Kaos ve yaşanacak bir iç savaş ülkemizi geriye götürecek, kan dökecek, ekonomiyi ve istikrarı bozacaktır. Gerek istihbarat teşkilatlarımız, gerek silahlı kuvvetlerimiz tüm önlemleri almalı, vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamalıdır. Türkiye’nin getirildiği bu kaos ortamının tek sorumlusu 13 yıllık AKP iktidarıdır. İç ve dış politikadaki beceriksiz siyasi yönetim anlayışı nedeniyle sınır güvenliğimiz ortadan kalktı ve komşularımızla kavgalı hale geldik. Başta bölücü terör örgütleri olmak üzere gösterilen müsamaha ve tavizler, Türkiye’yi felaketin eşiğine getirmiştir. Türk Büro-Sen olarak, teröre ve teröriste taviz vererek çözüm bulacağını sananların Türk milletinin değerlerini yok etmeye çalıştığını, milletimizin bu durumu görerek, birlik ve beraberliğine sahip çıkması gerektiğini kamuoyuna bir kez daha hatırlatırız.” (ANKA)
(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@