Türk Büro-Sen: Türk Sporu Devşirmelerle Batağa Sürüklendi

Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, “Devşirme sporcuların yanına devşirme kadrolar getirilmek suretiyle sporumuz bataklığa sürüklendi” dedi.

Haberler 02.07.2015, 23:01
Türk Büro-Sen: Türk Sporu Devşirmelerle Batağa Sürüklendi

ANKARA(ANKA) - Türk Büro- Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, “Devşirme sporcuların yanına devşirme kadrolar getirilmek suretiyle sporumuz bataklığa sürüklendi” dedi. Türkiye'nin birbiri ardına patlayan doping skandallarıyla dünyaya rezil olduğunu, dış yarışmaların "turistik seyahat" haline geldiğini kaydeden Yokuş, "Federasyonlar Devlet bütçesinden daha fazla kaynak alabilmek için önüne gelene lisans verdi. Dünyanın hiçbir yerinde bizim ülkemizde olduğu gibi devşirme sporcu yok" açıklamasını yaptı.

Yokuş Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışanları ile bir araya geldiği toplantıda, 6. Spor Şurasında Gençlik ve Spor çalışanlarının sorunlarını ve çözüm yollarını ilettiklerini belirterek, “Bakanlık olduk fakat Bakanlık olunca kuruma adalet mi geldi, çalışanlar daha mı mutlu oldu? Maalesef hayır, sıkıntılar daha da büyüdü” dedi.

-“GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI SPORDAN ANLAMAYAN YÖNETİCİLERLE DOLDURULDU”-

Devşirme sporcuların yanına devşirme kadrolar getirilmek suretiyle Türk sporunun bataklığa sürüklendiğini vurgulayan Yokuş, “Gençlik ve Spor Bakanlığı spordan anlamayan, iktidarın nimetlenmesi için kadro ihdas ettiği, ehil olmayan yandaşlarla dolduruldu. Mahkeme kararlarını dinlemediler. Belki sadece merakından futbol izleyenler, Matematik, Türkçe öğretmenleri, ziraat mühendisleri Gençlik ve Spor İl Müdürü yapıldı. Bu kadroları gerçekten hak eden arkadaşlarımız ise yandaş olmadıkları için ötekileştirilerek, bu kadrolardan uzak tutuldu. Gençlik ve Spor çalışanları adı Adalet olan iktidarın zulmüne uğradı. Birçok federasyonumuz oldu. Fakat hangi federasyonda ilgili spor dalını gerçekten bilen insanlar yöneticilik yapıyor? Bakanlık merkez teşkilatı üst yöneticileri gibi, Federasyonlarımız da aynı şekilde ehil eller yerine siyasi iktidarın yandaşlarına teslim edildi. Federasyonlar Devlet bütçesinden daha fazla kaynak alabilmek için önüne gelene lisans verdi. Dünyanın hiçbir yerinde bizim ülkemizde olduğu gibi devşirme sporcu yok. Bakanlık olduktan sonra sporda dünyaya en çok rezil olan ülke biziz. Her spor dalında doping rezaleti yaşadık. Sporun ‘S’ sinden anlamayanlar, sporcularımızla birlikte devletin sırtında taşınıyor. Federasyonlar rant ve çıkar merkezi haline getirildi. Yurt dışı müsabakaları spordan bir haber sözde siyasi yandaşlar için birer turistik seyahate dönüşmüştür” dedi. (ANKA)

(DML/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@