Türk Büro Sen: Sayıştay ‘Hülle' Yoluyla Atama Yaptı

Türk Büro Sen, Sayıştay’ın kendi bünyesindeki bir personelinin önce Pursaklar Belediyesi’ne atanmasına izin verdiğini, aradan bir hafta geçmeden aynı kişinin Sayıştay Başkanlığına “Yazı İşleri Müdürü” kadrosuna atandığını belirtti.

Haberler 22.07.2015, 23:42
Türk Büro Sen: Sayıştay ‘Hülle' Yoluyla Atama Yaptı

-Türk Büro Sen, Sayıştay’ın “hülle yoluyla’’ atama yaptığını iddia etti ve bu atamanın peşinde olduklarını bildirdi.

ANKARA(ANKA) - Türk Büro Sen, Sayıştay’ın kendi bünyesindeki bir personelinin önce Pursaklar Belediyesi’ne atanmasına izin verdiğini, aradan bir hafta geçmeden aynı kişinin Sayıştay Başkanlığına “Yazı İşleri Müdürü” kadrosuna atandığını belirtti.

Türk Büro Sen tarafından yapılan açıklamada, devleti denetlemekle görevli olan Sayıştay’ın, kendi personelinin haklarını çiğneyerek anayasa ve yasalara aykırı bir şekilde atama yaptığı iddia edilirken kendi personelinin haklarını yok saydığı öne sürüldü.

Sayıştay’ın çalışma barışını bozacak şekilde bir tutup sergilediğini iddia eden Türk Büro Sen, söz konusu atamanın geri alınması talebiyle idari yazışmanın başlatıldığını belirtirken “Bu durum karşısında Türk Büro-Sen olarak, Sayıştay’da görevde yükselme yönetmeliğinde öngörülen sınav koşulu bertaraf edilmek suretiyle, Anayasa ve yasalara aykırı şekilde ve kariyer- liyakat ve eşitlik ilkelerini yok sayarak yapılan atamanın hangi kriter göz önüne alınarak yapıldığını ve söz konusu atamanın geri alınması talebiyle idari yazışma yapılmıştır” dedi. (ANKA)

(TGB/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@