Türk Büro-Sen: Memurları Rahat Bırakınız

ANKARA (ANKA)- Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrretin Yokuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memurlara yönelik açıklamalarına “açık mektup” ile tepki gösterdi. Yokuş, mektupta, son bir buçuk yıldır “Paralel Yapı” bahanes

Haberler 01.06.2015, 11:26
Türk Büro-Sen: Memurları Rahat Bırakınız

ANKARA (ANKA)- Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrretin Yokuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memurlara yönelik açıklamalarına “açık mektup” ile tepki gösterdi. Yokuş, mektupta, son bir buçuk yıldır “Paralel Yapı” bahanesiyle, devlettin çeşitli kurumlarında operasyonların yapıldığını belirterek, “Bu doğrultuda yeni kanunlar ve  yönetmelikler çıkardınız.  Bin 750 civarında 1. Sınıf Polis Müdürünü resen emekli ettiniz.Ancak üzülerek ifade edeyim ki şu talihsiz sözler bizzat sizin ağzınızdan dökülmüştür. Hem de sarayınıza davet ettiğiniz polislere yaptığınız konuşmada; ‘Bu paralel yapının yüzünden kurunun yanında yaş da yanıyor’  buyurdunuz. Sormak isterim; Elinizin altında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) yok mu? Yine Polis ve Jandarma İstihbarat birimleri yok mu? Elbette var.Öyleyse Devlette çalışan memurlar içinde suçlu ve suçsuzu ayır edemiyor musunuz? Bu durum oldukça düşündürücüdür. İktidarınız boyunca omuz verdiğiniz sözde memur sendikaları ile memurların arasına fitne girmesine sebep oldunuz. En büyük adaletsizliği ise, doldur boşalt sistemi ile 20 bini aşkın kişiyi sınavsız memurluğa atayarak yaptınız. İstisnai kadroları suiistimal ettiniz” dedi.

 -“LÜTFEN MEMURLARI RAHAT BIRAKINIZ VE YAKALARINDAN DÜŞÜNÜZ”-

Cumhurbaşkanının tarafsız olması gerektiğine vurgu yapan Yokuş, mektupta şunları kaydetti:

“Ettiğiniz yemine sadık kalmalı, değiştirdiğiniz Anayasa’ya uygun hareket etmeliydiniz. Memurlarla ilgili olumsuz sözlerinizi,  Cumhurbaşkanı olduğunuzda da sürdürdünüz. Şimdi de memurlara zor kullanıyorsunuz. Seçim mitinglerine gittiğiniz illerde Valilikler tüm il ve ilçelerdeki memurları zorla mitinglerinize götürüyorlar. Sözün özü, kamu kurumlarındaki tüm çalışanlar AKP’nin il ve ilçelerdeki mitinglerine zorla götürülüyorlar. Yasalar çiğneniyor. Allah aşkına sorarım size; ‘Zorla güzellik olur mu?’ Devlet memurlarını tehdit ve baskıyla miting meydanlarına götürmek hangi kanunda hangi yönetmelikte var? Önemli olan miting meydanlarında din ve kefen edebiyatı yapıp, yüce kitabımız Kuran’ı sallamak değildir. Önemli olan Kuran ve Peygamber ahlakı ile hareket etmek ve yaşamaktır.Son söz; Sayın Cumhurbaşkanı 13 yıldır memurlara her türlü hukuksuzluğu yaptınız, memurların cezası daha bitmedi mi? Lütfen memurları rahat bırakınız ve yakalarından düşünüz.” (ANKA)

(MLT/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@