Tüm Yerel-Sen'den Yetkiyi Kaybetme Telaşıyla Yalan ve İftiralardan Medet Umanlara Cevap

Yetkiyi Kaybetme Telaşıyla Yalan Ve İftiralardan Medet Umanlara Cevabımızdır Son zamanlarda belediye emekçilerinin mücadele gücü olan TÜM YEREL-SEN’in önlenemez yükselişi

Haberler 03.04.2015, 11:43
Tüm Yerel-Sen'den Yetkiyi Kaybetme Telaşıyla Yalan ve İftiralardan Medet Umanlara Cevap

Yetkiyi Kaybetme Telaşıyla Yalan Ve İftiralardan Medet Umanlara Cevabımızdır

Son zamanlarda belediye emekçilerinin mücadele gücü olan TÜM YEREL-SEN’in önlenemez yükselişi ve İzmir’de birçok belediyede yetki sayısına ulaşmış olması, Tüm Bel-Sen’i kaygıya ve paniğe sürüklemektedir.

Bugüne kadar emekçilerin vermiş olduğu destek ve yetkiyi, siyasallaştırarak yönetemeyenler, içine düştükleri sendikal-yönetsel çıkmazdan kurtulmanın yolunu sendikamıza gerçekle bağdaşmayan yalan-yanlış, iftira içerikli söylem ve sosyal medyada ki paylaşımlar ile bilgi kirliliği oluşturarak, emekçilerin dikkatlerini her zamanki gibi başka yöne çekmek istemektedirler.

Tüm Bel-Sen’in bugün “ http://gundemotuzbes.com/” haber portalında yayınlattığı ‘sözde’ haberde “Sendikamızı bir partiye yaftalamış, sendikamızın belediyede ki örgütlenmesini de Belediye Başkanı Sn. Hasan Karabağ'a mâl etmiştir, Yine, üyelerine baskı yaptığımızı, sendikamızın yetki sayısına ulaşmasında, Başkan Yardımcıları Gamze Eraslan ve Mehmet Şimşek'in stratejik baskı uygulamaları ile hız kazandığı” yazılmıştır. Aynı haberde bu sendika hızını alamayarak “…Tüm Bel Sen ile Tüm Yerel Sen arasındaki çatışmaya dikkat çekmiş, Başkan Karabağ'ın taraf olarak, sendikal mücadeleye "benzin" dökerek katkı sağladığını öne sürmüştür!..” demektedir.

Tüm Yerel Sen 2 Nolu Şube Başkanı Tamer Yiğit Güler, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Tüm Yerel-Sen Sendikası hakkında "Vatan Partisine yakın" iddiasının tamamen yalan ve iftiradan ibarettir. Bizi bu parti ile ilişkilendirenleri ispata davet ediyorum. Bunu ispat ettikleri takdirde Şube Başkanlığı’ndan istifa edeceğim. Sendikamız Tüzüğünün amaçlar kısmında yazdığı gibi “d- TÜM YEREL-SEN, Atatürk’ün önderliğinde kurulan, Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzenini, demokratikleşme ve ulusal çıkarları korumak, sonsuza kadar yaşatmak için elinden gelen her türlü çabayı gösterir ve bunun için mücadele eder.”  Bu mücadelesini yürütürken de sendikamız, hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olarak kullanılamaz, buna asla izin vermeyiz. Zaten daha önce içerisinde 23 yıl mücadele ettiğimiz Tüm Bel-Sen’in zaman içerisinde siyasi bir yapıya angajman olmasından vb. nedenlerle asli görevlerini yapmadıklarından dolayı ayrılmış, 2013 yılında Sendikamızı kurmuştuk.

Yaptığımız emek eksenli sendikacılıkla ve doğru önderlikle sendikamız hızla büyüyor. Türkiye genelinde 9000, İzmir’de de 3500 üye sayısına ulaştık. 2 aydır da Bayraklı Belediyesi'nde örgütlenme çalışmalarımız sürüyor. Sendikamızın hızlı yükselişi, onlarında hızla üye kayıp etmesi üzerine bu sendikaların, sendikamızı itibarsızlaştırmaya yönelik ortaya attıkları asılsız uydurma haberler, söylemler ve çamur hep kendilerine dönmektedir.

Gücünü belediye başkanlarından değil, tabanından alan ve bu perspektifle sendikacılık yapan Sendikamız, Belediye Başkanı Sn. Hasan Karabağ ile bir kez görüşmüştür. Bu görüşmemizde Sn. Hasan Karabağ “tüm sendikalara eşit mesafedeyiz” açıklaması yapmıştır. Bu tarafsız tavrını süreç içerisinde de korumaya devam etmiştir. Bu sendikaya soruyoruz; Siz İki ay öncesine kadar yetkili olduğunuz Bayraklı belediyesinde, belediye başkanının desteği ile mi yetkili oldunuz? Bu iftiranız aklımıza “kişi kendinden bilir işi” sözünü getirmektedir.

Gündem 35’de çıkan haber üzerine aradığım Ertan Yıldız “bu bilgilerin belediye içerisinden bir çalışanın kendisine ilettiğini, haber kaynağını söylemeyeceğini” belirti. Bu nasıl bir haberciliktir ki maddi temelini sormadan, araştırmadan haber yapılıyor, bunu da anlayabilmiş değiliz.

 

Bu sendika tarafından yapılanlar, sendikanın geçmiş mücadele tarihine ihanetten başka bir şey ile açıklanamaz. İşlerine geldiği gibi günü kurtarma sendikacılığı yapan, üyelerini ve tüm belediye emekçisini toplu sözleşme ile korkutarak, sendikanın geçmişine ihanet içerisinde olmaya devam edenler ile aynı sendikada kalmaya devam eden arkadaşlara buradan sesleniyoruz. Bu yalanlara ve ihanetlere artık daha fazla ortak olmayın, Yerel Yönetim Emekçilerinin tek ve gerçek sendikası TÜM YEREL-SEN'e gelin, EMEK, VATAN VE CUMHURİYET Mücadelemizde, siz de bizimle birlikte olun çağrısında bulundu ve bu iftiraya karşı yasal süreç başlattıklarını” söyledi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@