Tüm Yerel-Sen Örgütleniyor

Olgay GÜLER Birleşik Kamu İş'e bağlı Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel-Sen) Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Koç, örgütlenme çalışmalarında bulun

Tüm Yerel-Sen Örgütleniyor

Olgay GÜLER

Birleşik Kamu İş'e bağlı Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel-Sen) Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Koç, örgütlenme çalışmalarında bulunmak üzere Edirne'yi ziyaret etti. Eğitim İş Genel Merkezi Mali Sekreteri Nazım Kırcı ve Birleşik Kamu İş Genel Özlük Hukuk ve Toplu İş Sözleşmesi Sekreteri Engin Çoğal ile birlikte temaslarda bulunan Koç, daha önce çatısı altından ayrıldıkları Tüm Bel Sen'e seslenerek Birleşik Kamu İş çatısı altında örgütlenmeye çağırdı. 

Edirne'deki ziyaretleri sırasında konuşan Tüm Yerel-Sen Başkanı Koç, 2013 yılında Tüm Bel Sen'den ayrılarak oluşturdukları sendikayı kurma amaçlarının ideolojik olduğunu belirterek, kendilerinin yok sayıldığını ve ötekileştirildiklerini hissettikleri için bu yola çıktıklarını söyledi. Sendika Başkanı Koç şöyle konuştu;

“Tüm Yerel Sen Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bulunan Türkiye Cum-huriyeti Devle-ti'nin varlığını, bütünlüğünü, dirli-ğini, Uluslar arası çıkarlarını, laik ve demokratik Cum-huriyet yapısını korur, kollar ve mücadele eder. Bu bizim Dünya'ya ve Türkiye'ye bakış açımız. Tüm-Yerel Sen ülkemizin değerleriyle savaş-mayan, çatışma-yan ve çelişmeyen bir anlayıştadır. Ülkemizin bütün değerlerine sahip çıkarak kamu emekçilerinin varolan haklarının korunması için, geliştirilmesi için mücadele eden, olmayan ve alınması gereken haklar için de hukuksal çerçeve içerisinde mücadelemizi sürdürmek için kurduk. Bu nedenle biz Tüm Yerel Sen'in Türkiye'de yeni kamu emekçilerinin ışığı, yüreği ve şemsiyesi olduğunu çok iyi biliyoruz.” 

Tüm Yerel-Sen'in kurulduğundan bugüne 9 bin üyeyi aştığını söyleyen Koç, Edirne Belediyesi'nde de bu ay itibariyle yetki aldıklarını söyleyerek şöyle devam etti; 

“170-180 kişilik bir üye profiline ulaştık Belediye'de. Umut ediyoruz ki, ilkelerimiz doğrultusunda, emeğe ve sınıfa bakış açımızla farklılık gözetmeyeceğiz. Buradaki Tüm Bel Sen'deki yönetici arkadaşlarımızın gelerek Tüm Yerel Sen'de örgütleneceğini, güçlendireceğini, bizlere destek ve direnç vereceklerine inanıyoruz. Kendilerini şimdiden de Tüm Yerel Sen çatısı altında örgütlenmeye, Birleşik Kamu İş çatısı altında mücadele etmeye davet ediyoruz.”

Birleşik Kamu İş Genel Özlük Hukuk ve Toplu İş Sözleşmesi Sekreteri Engin Çoğal ise  Edirne'de güçlenmeye devam ettiklerini belirterek; “Tüm Yerel-Sen Trakya tanıtım turuna devam ediyor. Söylediğimiz gibi çalışanların ekonomik ve özlük haklarını koruyarak, siyasetse de emeğin, demokratik Cumhuriyet'in siyasetini yaparak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

hudutgazetesi.com

Anahtar Kelimeler:
tüm yerel örgütleniyor
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.