Tüm Yerel-Sen'den Aziz Kocaoğlu'na ziyaret

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu Belediyede 6 bin çalışan adına yetkili sendika Tüm Yerel Sen Sendikasının Genel Başkanı Dr. Hakan Kıran’ı makamında kabul etti.

Sendika 17.09.2017, 16:17
Tüm Yerel-Sen'den Aziz Kocaoğlu'na ziyaret

KIRAN “SELCUK İZBAN AÇILIŞINDA YAŞANANLAR TÜM İZMİRLİLERE  YAPILMIŞ BİR HAKARETTİR “

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu Belediyede 6 bin çalışan adına yetkili sendika Tüm Yerel Sen Sendikasının Genel Başkanı Dr. Hakan Kıran’ı makamında kabul etti.

Başkanlık makamında yapılan görüşmeye Genel Başkan Dr. Hakan Kıran ile birlikte Genel Tis   ve Hukuk Sekreteri Çetin Saygı  ve İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Bilal Altıner katıldı.

Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Dr. Hakan Kıran öncelikle , Aziz Kocaoğlu’na 8 Eylül’de Selçuk ‘ta İzban açılışında yaşanan tatsız olaylardan dolayı üzüntülerini dile getirerek “ Bu İzmirlilere yapılmış bir hakarettir “ dedi.

Kıran sonrasında  9 Eylül İzmir’in Kurtuluş tarihinin aynı zamanda  Tüm Yerel sen Sendikasınında kuruluş tarihi Olduğu  vurgusu ile şöyle konuştu;

“9 Eylül sadece İzmir’in kurtuluşu değil, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş günüdür. Sizinde dediğiniz gibi  9 Eylül namus, 9 Eylül zafer, 9 Eylül bağımsızlık.. 9 Eylül inanç, 9 Eylül hürriyet, gurur, kıvanç.. Ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin mayasıdır 9 Eylül..

Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsız, özgür bir devlet olarak ortaya çıkması, Türk Ulusu'nun vatanına sahip çıkmaktaki kararlılığı, ulusça var olma isteği; 30 Ağustos 1922 tarihinde Dumlupınar'da doruğa ulaşmış, 9 Eylül 1922 tarihinde İzmir'in Kurtuluşu ile inandırıcı hale gelmiştir. Ulusal Bayram, Türkiye'nin Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin üst düzeyde kutlaması gereken eğer bir bayram olacaksa, o "Bayram" ın tarihi 9 Eylül'dür

Günümüzde siyasi iktidarlar, kendi emekçisini ve işgücünü bir tehdit olarak algılayan düşünsel algıda da doğal olarak kendisine tabi olacak, sözünü dinleyecek,bir anlamda uslu çocukları oynayacak ve tam anlamıyla siyasi iktidarın ve iktidarların arka bahçesi olacak sendikalar ve konfederasyonlar kurdurmaya yönelmektedir.

İşte bu Yüzden Sendikamız 9 Eylül gibi anlamlı bir günde kurulurken kendisine Atatürk’ün önderliğinde kurulan,Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığını,egemenliğini,ulus ve ülke bütünlüğünü,laik düzenini,demokratikleşme ve ulusal çıkarları korumak sonsuza kadar yaşatmak için elinden gelen her türlü çabayı gösterip bunun için mücadele etmeyi hedef kılmıştır” dedi

Genel Başkan  Dr.Hakan Kıran, İBB Başkanı Aziz Kocaoğlu’na İBB de  yemek konusunda atılan adımında önemli olduğunu ,Memurlar arasında eşitsizlik olmaması için  bu başlangıcın tüm emekçileri kapsayan bir çözümle son bulmasını istediklerini dile getirdi

Ulaşım ile ilgilide hükümet ile imzalanan sözleşme ile yasal bir engelin kalmadığı,ocak ayında ki sözleşmede öncelikli bu iki konunun  çözümü  olduğu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na ifade edildi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken,” Vatan-Emek-Cumhuriyet mücadelesindeki çalışmalarınızı yakından takip ediyor ve takdir ediyorum.En son Adalet yürüyüşünde 25 gün boyunca aralıksız yürümeniz, daha sonrasında Çanakkalede 4 gün süren Adalet kurultayında “ Tüm Yerel Sen Adalet istiyor “ standınız ile büyük takdir kazandınız  Bu özverili  ve samimi davranışınız dolayısı ile şahsınıza ve Tüm Yerel  Sendikasına Teşekkürlerimi  bir kez daha iletiyorum” dedi.

Tüm Yerel Sen Heyeti Üzerinde Atatürk işlemesi olan bir Halıyı Aziz Kocaoğlu’na takdim ederken  eşi Türkegül Kocaoğlu içinde üzerinde  Atatürk imzası olan kırmızı bir fular hediye etti.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@