Tüm Sendikaları Eyleme Davet Ediyoruz!

Sendika 03.10.2016, 08:14 03.10.2016, 08:21
Tüm Sendikaları Eyleme Davet Ediyoruz!
ogretmenlerhaber.com'un buradaki haberine göre    Milli Eğitim Bakanlığı  kadrolu öğretmen atama sistemi yerine  sözleşmeli öğretmen atamaların yapılacağını ve  atamalarında  mülakat sistemine göre yapılacağını açıklamasından sonra kamuoyunun  daha önce Hüseyin Çelik döneminde başlayıp Nimet Çubukçu döneminde kaldırılan sözleşmeli öğretmenlik uygulamasın yeniden getirilmesinin yanlış olduğu ve bu alımlarında mülakatla yapılmasın sağlıklı olmadığı ve mağduriyetler oluşturulacağı  yönündeki ortak açıklamalarını dikkate almayan MEB  öğretmen alımlarında sözleşmeli öğretmelik ve mülakat sistemini KHK ile kanunlaştırıp uygulamaya koydu.

 Milli Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli Öğretmen alımlarından mülakat sistemiyle öğretmen atamasına yönelik  olarak  15 Bin  Sözleşmeli Öğretmen alımı için  18 bölgede oluşturan 495 komisyon tarafından mülakta alınan atama bekleyen öğretmenlerin mülakat sonuçlarının açıklanmasından sonra  atama bekleyen öğretmenler sosyal medya üzerinden etkinlikler yaparak  öğretmen alımlarından mülakat sisteminin mağduriyetler oluşturduğunu ve  MEB'in mülakat sistemini iptal ederek öğretmen alımlarının KPSS puanlarına göre yapılması yönünde seslerini duyurmaya çalışma çabaları  hemen hemen her gün twitterda yaptıkları  #mebmülakatlariiptalet  çalışması  trend topic  olarak Türkiye gündemine girmektedir.

Öğretmenler Mülakat puanlarının adil bir şekilde verildiğini düşünmüyor! İşte anketin çarpıcı sonucu!

İşte bu sebeplerden dolayı tüm Eğitim Sendikalarını eyleme davet ediyoruz. Ataması yapılmayan Öğretmenler yalnız değildir. Ülkemizde ne yazık ki Mülakat=Torpil 'dir. Öğretmenler eskisi gibi Kpss puanıyla atanmalı ve güvenlik soruşturulması yapılmalı. 

Tüm Sendikaların altını çizerek Meb'e baskı yapmasını ve bu konuda eylem yapmasını istiyoruz!
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@