Trafolar için Yeni kediler mi Yetiştiriliyor?

Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanı Ramazan ÖZENÇ adına yapılan açıklamada; trafolar için yeni kediler mi yetiştiriliyor diye sorarak Kırklareli Milli Eğiitm Müdürlüğü'ne se

Trafolar için Yeni kediler mi Yetiştiriliyor?

Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanı Ramazan ÖZENÇ adına yapılan açıklamada; trafolar için yeni kediler mi yetiştiriliyor diye sorarak Kırklareli Milli Eğiitm Müdürlüğü'ne sert eleştirilerde bulunuldu.

Yapılan açıklama şu şekilde:

TRAFOLAR İÇİN YENİ KEDİLER Mİ YETİŞTİRİLİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı ile Yüksek Seçim Kurulu arasında imzalanan protokole göre bundan sonra ülke genelinde yapılacak tüm genel ve ara seçimlerde, sandık kurullarında görevlendirilecek kişilere seçim mevzuatına uygun yapacakları görevlere ilişkin eğitim almalarını sağlamak amacı ile bir modül açılıp Milli Eğitim Bakanlığında çalışan personelin eğitimden geçmesi planlanmıştır.

Bu eğitim ile Adalet alanı altında yer alan mesleklerde ulusal ve uluslararası düzeyde standartlara uygun, her yaşta ve düzeyde bireye mesleki yeterlikler kazandıracak eğitim ve öğretim olanağı sunarak. Ülke genelinde yapılacak tüm genel ve ara seçimlerde sandık kurullarında görevlendirilecek kişilere seçimlerin genel mantığı ile yapacakları görevlere ilişkin eğitim verilmesi amaçlanmaktadır. Bu eğitimi alıp sertifika almaya hak kazananlar;

1. Seçim mevzuatı doğrultusunda Milletvekili Genel Seçiminde oluşturulacak sandık kurullarında görev yapabilecektir.

2. Seçim mevzuatı doğrultusunda Mahalli İdareler Genel Seçiminde oluşturulacak sandık kurullarında görev yapabilecektir.

3. Seçim mevzuatı doğrultusunda Halk Oylamasında oluşturulacak sandık kurullarında görev yapabilecektir.

4. Seçim mevzuatı doğrultusunda Cumhurbaşkanlığı Seçiminde oluşturulacak sandık kurullarında görev yapabilecektir.

Buraya kadar yapılanların, seçimlerin daha sağlıklı ve demokratik ortamda yapılması yönünde bir girişim olduğunu düşünmek istiyoruz.

Sorun ve kafa karışıklığını yaratan davranışlar bundan sonra başlıyor.

Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğü 20/03/2015 tarihli yazısı ile bu çalışmaların başlatılması ve çalışanların müracaatlarının sağlanmasına ilişkin bir yazı yayınlıyor. Ancak ne yazık ki bu yazı okullara ulaştırılmıyor. Sendikamızın yaptığı girişimler sonucu yazı 31/03/2015 tarihinde okullara ulaşabiliyor. 20/03/2015 tarihi ile 31/03/2015 tarihleri arasında yandaş sendikaların üyelerinin cep telefonlarına attığı mesajlar ile belli çalışanların kurslara kayıtları sağlanıyor, bu haberi duyan diğer çalışanlar başvuru yapmak istediklerinde, kontenjanların dolduğu söylenerek başvuruları kabul edilmiyor. Adalet(!) modülü altında açılan bu kursun tüm çalışanlara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından zamanında duyurulmasının sağlanmaması manidardır.

Şimdi soruyoruz:

· Böyle davranılmakla ne hedeflenmektedir ?

· Kimlere ve neye hizmet edilmek istenmektedir?

· Bu durum kamuoyu nezlinde seçimlerde görev alacak sandık görevlilerini şaibe altında bırakmaz mı ?

· Milli Eğitim müdürlüğünün bu tutumu seçimin demokratikliğine gölge düşürmez mi ? 

·  Ayrıca trafolardan çıkarılan kediler seçim binalarına mı sokulmak isteniyor?

Kırklareli Eğitim Sen Şubesi ve Kırklareli Kamuoyu vicdanının acil talebidir.

Bu ülkede sadece elektrik kesintisi ile karanlık yaşanmıyor,bu konuda görevini yerine getirmeyenler, görevini savsaklayanlar, el altından yandaş sendikalara haber verenler, ülkeyi karanlığa sürüklemek istiyorlar.

Bunlar yetkililerce derhal tespit edilmeli ve amaçları sorgulanmalıdır.

Kırklareli demokratik koşullarda, birey haklarına saygılı, farklı düşünceleri zenginlik olarak gören, kişi hak ve hürriyetlerin sonuna kadar savunucusu olmuştur. Seçime gölge düşürecek her türlü davranışın karşısında olmuştur, bundan sonrada olacaktır. Seçimlere gölge düşürmeye kimsenin gücü yetmemiştir, yetmeyecektir.                                

RAMAZAN ÖZENÇ 

KIRKLARELİ EĞİTİM-SEN ŞUBE YÜRÜTME KURULU ADINA             

İlgili Haberler              

Sandıktan oy mu kaçırıyoruz dedirten eğitim!

Eğitim-iş'ten Sandık Uyarısı

 

Sandık Kurulu Görevlilerin Ücretleri Açıklandı

Eğitim-iş Bursa O Eğitim ile ilgili Bir Yanlışlığa Dikkat Çekti

 

 

                                                                                                                                                           

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.