Teknik Lise Kampüsüne İmam hatip Ortaokulu

Çanakkale Merkez Esenler Mahallesi’nde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eğitim Kampüsüne İmam hatip Ortaokulu açıldı. Eğitim İş Şube Çanakkale Başkanı Ahmet Mantaş ilginç olaya tepki gösterdi.

Sendika 10.09.2019, 09:04 10.09.2019, 09:05

Çanakkale’de eğitim öğretim yılı kampüs alanına yeni bir imam hatip ortaokulunun açıldığını kent halkının öğrenmesiyle başladı. Esenler Mahallesi’nde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eğitim Kampüsüne İmam hatip Ortaokulu açıldı.

Eğitim kaynakları boşa harcanıyor

Planlaması olmadığını ifade ederek konuya tepki gösteren Eğitim İş Şube Çanakkale Başkanı Ahmet Mantaş  “Çanakkale Esenler Mahallesi’nde ki ortaokullarda standardın üzerinde kalabalık sınıf mevcutları varken, yeni bir ortaokula acil olarak ihtiyaç duyulurken, Esenler Mahallesine İmam Hatip Ortaokulu açmak ancak ve ancak eğitim kaynaklarını boșa harcamak ve sadece eğitimin siyasi kaygılarla yönetildiği anlamına gelir” dedi

Eğitim Kampüsüne hangi akıl İmam Hatip Ortaokulu açmak ister?

Eğitim İş Şube Çanakkale Başkanı Ahmet Mantaş “Çanakkale de Esenler Mahallesi’nde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eğitim Kampüsüne hangi akıl İmam Hatip Ortaokulu açmak ister? Akıl alır gibi değil.. Böyle planlama ancak eğitimde gerici , dinsel ve doğmatik bir siyasi tercihin ürünüdür.. Mevcut İmam Hatip Ortaokuluna öğrenci bulamayanlar.. Yeni İmam Hatip Ortaokulunu nasıl dolduracaklar?  Çanakkale’de eğitim de gelinen son nokta , Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için bina yap , sonra da şehit ismi vererek İmam Hatip Ortaokulu aç...

Buna eğitimi planlama demek komik olur.. Düpedüz bu durum fırsatçılıktır, kayırmacılıktır, çifte standarttır. Kamu kaynaklarının israf edilmesidir...Çanakkale, Cevatpașa Mahallesi’nde yıkılarak yok edilen kentin hafıza mekanı Merkez Ortaokulu yokken ve mahallede ihtiyaç varken, varını yoğunu imam hatip okullarına aktaran bir yönetim bu kentin eğitim bașarısına ne verebilir ki” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@