Tarım Orman-iş Genel Başkanı Şükrü Durmuş'un 1 Mayıs Mesajı

Birleşik Kamu-iş Konfederasyonuna Bağlı Tarım Orman-iş Sendikası Genel Başkanı Şükrü Durmuş yayınladığı mesajıyla 1 Mayıs İşçinin Emekçinin bayramını kutladı. İşçi sınıfının ve emek&ccedi

Haberler 30.04.2015, 14:59
Tarım Orman-iş Genel Başkanı Şükrü Durmuş'un 1 Mayıs Mesajı

Birleşik Kamu-iş Konfederasyonuna Bağlı Tarım Orman-iş Sendikası Genel Başkanı Şükrü Durmuş yayınladığı mesajıyla 1 Mayıs İşçinin Emekçinin bayramını kutladı.

İşçi sınıfının ve emekçilerin uluslar arası Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü olan 1 MAYIS kutlu olsun.

2015 1 Mayıs’ını her zamankinden daha ağır ve zor koşullarda karşılıyoruz. Kapitalist sistem yaşadığı krizleri neoliberal politikalarla tüm dünyada işçi ve emekçilerin üzerine yıkmaktadır. Ülkemizde de neoliberal politikaların uygulayıcısı AKP Hükümeti taşeronlaştırma güvencesiz ve esnek çalıştırma ile krizini işçi sınıfına yıkmaktadır. Başta maden, enerji ve inşaat sektörleri olmak üzere,çalışma yaşamında işçiler patronların aşırı kâr hırsı uğruna bölük bölük ölüme gönderilmektedir.

1800’ lü yılların vahşi kapitalizm koşullarına dönüldüğü ülkemizde, işçilerin kanı, canı üzerinden dolar milyarderlerinin arttığına tanıklık etmekteyiz. AKP Hükümetinin işçi ölümleri karşısında “ bu işin fıtratında var” söylemi temsil ettiği sermaye kesimlerinin sözcüsü olduğunu göstermektedir.

Bu söylem bir yalan perdesidir. Gerçek ise AKP Hükümetinin emperyalist güçlerin ve uluslar arası sermayenin çıkarları doğrultusunda ülkemizi bir işçi mezarlığına çevirmek istemesidir.

Kamu emekçileri de rotasyon, sürgün, düşük ücret gibi bir yığın sorunlarla 2015 1 Mayıs’ını karşılamaktadır. Kamuda güvencesi ve esnek çalışma uygulamaları artarken ,siyasi kadrolaşma had safhaya ulaşmıştır.

Hükümetin işçilere, kamu emekçilerine, yoksul halk kesimlerine reva gördüğü tek şey yoksulluk, ölüm,baskı ve yasaklardır. Bu yüzdendir ki uluslar arası ve ulusal alandaki mahkeme kararları ve bir çok gelişmeye rağmen İstanbul Taksim Meydanı’nı yine bizlere yasaklamak istemektedir. Ama Haziran Direnişinde gösterdiği gibi bu yasak girişimleri nafiledir. Taksim 1 Mayıs alanıdır.

Genel seçimlere girdiğimiz bu süreçte 1 Mayıs birlik, mücadele ve dayanışma günü önemini artırmıştır. Ülkemizin bütününde tüm işçi ve emekçiler bir kez daha sınıf kardeşliğiyle ve dayanışma içerisinde alanlarda taleplerini haykıracaktır.

TARIM ORMAN-İŞ Genel Merkezi olarak tüm üyelerimizin, işçi sınıfımızın ve emekçilerin 1 MAYIS’ını kutlar, gelecek güzel günlere olan inancımızla selamlarız.

YAŞASIN 1 MAYIS!

TARIM ORMAN-İŞ GENEL MERKEZİ ADINA ŞÜKRÜ DURMUŞ

Genel Başkan

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@