Son Dakika

Talip Geylan'dan kamupersoneli.net'e çok özel açıklamalar

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan kamupersoneli.net'e çok özel açıklamalarda bulundu. İşte gündem yaratacak açıklamalar....

Sendika 02.08.2018, 15:31
Talip Geylan'dan kamupersoneli.net'e çok özel açıklamalar

Kamupersoneli.net olarak Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan ile bir röportaj gerçekleştirdik. Röportajımızda kurucumuz Serhat Karaman ve sitemiz yazarlarından eğitimci yazar Rıza Ceylan, Talip Geylan'a gündeme ilişkin sorular sordu.

Sorularımıza samimiyetle cevap veren Talip Geylan'ın açıklamalarına ilişkin yazı dizimizin ilkini okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

TALİP GEYLAN'IN AÇIKLAMALARI

Soru 1: Türk Eğitim Sen’in 6. Olağan kurulunda genel başkan olarak seçildiniz. Sendikanın her kademesinde görev almış birisi olarak, genel başkan seçilmenizden bugüne kadar gelen süreci değerlendirir misiniz?

Aslında bir şey değişmedi. Neden değişmedi? Çünkü Türk Eğitim Sen’in bir sendikal duruşu var. Biz kendimizi şöyle tabir ederiz; adam gibi sendikacılığın adresi deriz kendimize. Bu devam ediyor. Türkiye’de bir gelenek oluşturduk. Neydi o gelenek; her durumda her şartta çalışan yanında saf tutan sendika.

Genel başkanlıkta yeniyim ancak sendikamızda uzun bir süredir Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyorum. Dolayısıyla yeni olmakla beraber tecrübeli diyebilirim yani. Sendikamızın hafızasına vakıfım diyebilirim. Genel kurulumuzu yaptık. Yeni bir dönem başladı sendikamızda. Yeni dönem olarak bunu devam ettireceğiz. Tabi eğitim gündemi yoğun malumunuz. Türkiye çok enteresan bir ülke. Akşamdan sabaha bir öncekini aratmayan yoğun bir gündemle karşı karşıya kalıyoruz. Kongremizi yaptık akabinde Türkiye seçim safına girdi. Seçim bitti yeni kabine oluştu. Sınavlar açıklandı. İşimizi yapmaya devam ediyoruz. 

Soru 2: Milli Eğitim Bakanlığında Ziya Selçuk beyin gelişi ile olumlu bir hava esti. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ben sayın Bakan’a hayırlı olsun ziyaretine gittiğimizde de ifade ettim. Kendisine karşı ve yapmış olduğum basın açıklamalarında da ifade ettim. Ziya Selçuk beyin Milli Eğitim Bakanı olması eğitim çalışanlarında heyecan uyandırdı. Yani sendikası siyasi görüşü politik duruşu farklı olsa da bütün eğitim çalışanlarında büyük bir heyecan oluştu.

Röportajın tamamını kamupersoneli.net sitesinde okumak için TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@