Stk'lar Başbakan Davutoğlu'nu Ziyaret Etti

Türkiye’nin çalışan ve üreten kesimleri olan esnaflarını, çiftçilerini, işçilerini, memurlarını ve işverenlerini temsil eden, TESK, TZOB, TÜRK

Haberler 28.07.2015, 19:28
Stk'lar Başbakan Davutoğlu'nu Ziyaret Etti

ANKARA (ANKA) - Türkiye’nin çalışan ve üreten kesimleri olan esnaflarını, çiftçilerini, işçilerini, memurlarını ve işverenlerini temsil eden, TESK, TZOB, TÜRK-İŞ, MEMUR-SEN, TÜRKİYE KAMU-SEN, TİSK, HAK-İŞ ve TOBB, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret etti. 

STK’lar adına, görüşmenin ardından yapılan yazılı açıklamada, “Cuma günü, son günlerde yükselen terör dalgasına karşı, huzur ve güvenlik konularını istişare etmek ve üzerimize düşenleri konuşmak üzere, demokratik düzenin ayrılmaz bir parçası olan, sivil bir platform olarak, Ankara’da bir araya geleceğiz” denildi.

Daha geniş bir istişare zemini için, kuruluşların illerdeki temsilcilerinin de bu toplantıya dahil olacağı bildirilen açıklamada, şöyle devam edildi:

“Başbakanımıza güvenli bir ülkede yaşamanın en doğal hakkımız ve beklentimiz olduğunu ilettik. Bu beklentiyi, hukukun içinde kalarak, hayata geçirmenin, devletin asli yükümlülüğü olduğuna vurgu yaptık. Bu çerçevede, huzur ve güveni sağlama yolunda atılan ve atılacak bütün adımları desteklediğimizi bildirdik. Başbakanımızı bu istişare toplantımıza davet ettik. Başbakanımız toplantıya katılmayı kabul etti.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@