Son Seçim Açıklamasına Tepki

Eğitim-İş MYK Üyesi ve Genel Örgütlenme Sekreteri Hikmet Pala, AK Parti grubu toplantısında yapılan açıklamalara tepki gösterdi.

Haberler 17.09.2015, 22:07
Son Seçim Açıklamasına Tepki

Eğitim-İş MYK Üyesi ve Genel Örgütlenme Sekreteri Hikmet Pala, AK Parti grubu toplantısında yapılan açıklamalara tepki gösterdi. Pala tepkisini şu sözlerle ifade etti, “Geçtiğimiz günlerde Ordu gazetelerini açtığımızda Ak Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk’in dikkat çeken açıklaması ile karşılaştık. 

Habere göre, Ordu Büyükşehir Belediyesi Ak Parti grubu toplantı yapmış, toplantıda Ak Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk 1 Kasım 2015 seçimlerinin öneminden bahseden bir açılış konuşması yapmış. 

Konuşmasında  “Başta belediye başkanları olmak üzere belediye meclis üyeleri topyekün seçimlere odaklanmalı. Bu son seçimdir ve son kaledir, bu kale düşmemeli. Ona göre çalışmalarınızı planlayın” demiş. 

“Bu son seçimdir” açıklaması bir gaf değilse içteki antidemokratik fikrin dile gelmesi, açığa çıkmasıdır. Osmanlı’da Meşrutiyet ilanından beri bu coğrafyada seçimler yapılıyor. 1946’dan sonra ise çok partili yaşama geçildi ve kaç seçim yapıldığını saymakta zorlanıyoruz. 

Hiçbir seçim “son seçim” olmamıştır. Demokratik sistem var oldukça seçimler de olacaktır. Ama seçimler iktidarların sonu olmuştur. Eğitim sistemini gerici bir ideoloji ile kuşatan, eğitim yöneticilerini AKP yandaşı olmak şartına bağlı olarak seçen bu hükümetin de sonu 7 Haziran seçimlerinde zaten gelmişti.

Demokrasiyi içselleş-tirmeyen, tek adam yönetimi özlemiyle yanıp tutuşan bir kişinin liderliğini yaptığı Ak Parti’nin geçmişi Uğur Çelenk’in “bu son seçimdir” benzeri açıklamalarla doludur. Zamanın başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Demokrasi bizim için bir amaç değil, amaca ulaşmak için araçtır. 

Demokrasi bir tramvaydır. İstediğimiz durağa gelince ineriz” sözleri Türkiye siyasi tarihinde kara bir leke olarak kayıtlara geçmiştir.

Ayrıca Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın’ın , 6 Eylül 2015 akşamı Hürriyet gazetesine saldıran güruhun lideri ve sözcüsü olarak  "Seçim sonucu ne olursa olsun seni başkan yaptıracağız!" sözleri de arşivlerdeki yerini almıştır. 

Şimdi de Ak Parti il başkanı 1 Kasım 2015 seçimlerinden “son seçim” olarak bahsetmektedir. 

Eğitim sistemi yoluyla cumhuriyeti yıkacak demokrasiyi ortadan kaldıracak nesiller yetiştirme projesiyle, bırakın bağımsız İmam Hatip okullarını, “seçmeli” aldatması ile dayatılan derslerle neredeyse ülkede normal lise ve ortokul bırakmayan, yandaş idarecilik atamalarıyla milli eğitim kadrolarını liyakatsiz ellere teslim eden, mahkeme kararlarını tanımayan bu zihniyet için umuyoruz bu seçim “son seçim” olacaktır. 

Demokrasiyi kendileri seçim kazandığında seven, seçim kaybettiklerinde hazmedemeyen anlayışa ve birilerinin diktatörlük hayallerine inat Türkiye’de demokrasi ve çok partili sistem var olmaya devam edecektir.”

HÜRSES

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@