Son kez böyle seslendiler İSTİFA ET ve çıkıp ÖZÜR DİLE

İl Milli Eğitim Müdürünün kişisel tasarrufu şeklinde olduğu iddia edilen açığa alma sonunda flaş gelişmeler yaşanıyor...

Sendika 13.02.2017, 19:35 13.02.2017, 20:36
Son kez böyle seslendiler İSTİFA ET ve çıkıp ÖZÜR DİLE

Eğitim İş Çanakkale Şubesinden sitemiz kamugundemi.com'a özel yapılan açıklamada flaş iddialarda bulunuldu.

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası ilan edilen OHAL ile birlikte Kamu İş kolunda FETÖ’ye yönelik büyük bir tasfiye başlatıldığını belirten sendika yetkilileri, Çanakkale’de de OHAL’i fırsatçılığa çevirmek isteyen İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİŞ FETÖ ile yakından uzaktan hiçbir ilişkisi bulunmayan ve Çanakkale Kamuoyu tarafından Solcu, Sosyalist, Atatürkçü, Cumhuriyetçi olarak tanınan ve hayatları boyunca dini cemaatlere ve gericiliğe karşı, FETÖ’ye karşı mücadele etmiş Eğitim İş’li Öğretmenleri sırf kişisel hesabı için açığa almıştı denilerek şu açıklama yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülfük MEMİŞ'in kendi tasarrufu

Çanakkale’de de OHAL’i fırsatçılığa çevirmek isteyen İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİŞ FETÖ ile yakından uzaktan hiçbir ilişkisi bulunmayan ve Çanakkale Kamuoyu tarafından Solcu, Sosyalist, Atatürkçü, Cumhuriyetçi olarak tanınan ve hayatları boyunca dini cemaatlere ve gericiliğe karşı, FETÖ’ye karşı mücadele etmiş Eğitim İş’li Öğretmenleri sırf kişisel hesabı için açığa almıştı. Çanakkale Eski Valisi Hamza ERKAL’ın basın yoluyla kamuoyuna açıkladığı gibi İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİŞ bu uygulamayı kendi marifetiyle ve Resen yapmıştır.

Hesap Sorulacak

20 Ocak 2017 tarihi itibari ile Şube Başkanımız Ahmet MANTAŞ’da dahil tüm üyelerimiz bu hukuksuz uygulamaya karşı yürüttüğümüz mücadeleyi kazanarak görevlerine dönmüştür. Bu haksız ve hukuksuz uygulamaları yaratan başta Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİŞ ile Çanakkale Eski Valisi Hamza ERKAL’dan Eğitim İş olarak yargı yoluyla hesap sorulacaktır. Üyelerimizin uğradığı haksız ve hukuksuzluklara karşı her türlü maddi ve manevi tazminat davaları açılacaktır. Kısacası bu ilgili sorumlular hâkim karşısına çıkarılacak ve hesabı sorulacaktır.

İl Milli Eğitim Müdürü Görevden Alınacak

Çeşitli kaynaklardan Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİŞ’in görevinden ayrılacağı bilgisi, sendikamıza ulaşmaktadır. Eğer bu doğru ise Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü o makamdan ayrılmadan, FETÖ’cü olmadıklarını çok iyi bildiği halde, resen yaptığı bu hukuksuz uyugulamalardan dolayı mağdur ettiği, başta Eğitim İş Sendikasının kurumsal kimliğinden, Çanakkale Şube Başkanı Ahmet MANTAŞ’dan ve Eğitim İş Üyelerinden çıkıp kamuoyu önünde özür dilemelidir.

Eğitim İş'ten Son Çağrı!

Eğitim İş olarak diyoruz ki! Bu yaşanan hukuksuzlukların bir siyasi karşılığı mutlaka olmalıdır. Çıkıp birileri bunun hesabını vermelidir veya ilgili makamlardan sormalıdır. Aksi takdirde zaten Çanakkale Kamuoyu 16 Nisan’daki referandumda bu haksızlığın bedelini sandığa yansıtacaktır. İl Milli Eğitim Müdürü’nün bu hukuksuz uygulamaları sandıkta mutlaka HAYIR’lara vesile olacaktır. Eğitim İş olarak Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİŞ’e son çağrımızdır.

“İSTİFA ET ve çıkıp ÖZÜR DİLE”

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (3)
Mehmet 4 yıl önce
Sizin gibi eğitimcilerin aramızda olduğunu bilmek bizlere gurur veriyor
Ankara egitim 4 yıl önce
Sayın yazar yazılarınızı ilgi ile takip ediyorum.Sizin gibi yöneticilere ihtiyacımız var.
gazeteci 4 yıl önce
Yazılarınız mükemmel kaleminize sağlık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@