Skandalların eksik olmadığı Çanakkale'de Eğitim İş'ten Kritik bir uyarı daha

Skandalların eksik olmadığı Çanakkale'de Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş'tan kritik bir uyarı daha geldi.... Kimdir bu zat?

Haberler 05.04.2016, 09:48
Skandalların eksik olmadığı Çanakkale'de Eğitim İş'ten Kritik bir uyarı daha
Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada, AKP Çanakkale İl Gençlik kolları Başkan Yardımcısının liselerde yaptığı toplantıların hangi yasal hak ve izinle yaptığını sorarak, siyasi iktidarın desteğiyle Polat Alemdar havasında, Kurtlar Vadiciliği ve Osmanlıcılık oynayan bu zat kimdir ki bu gücü ve hakkı kendinde bulmaktadır dedi.

Ahmet Mantaş açıklamasında şunları kaydetti:

AKP Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı ayrıca 1915 Ruhu Gençlik Derneği Başkanlığını da yürüten Halit Kubilay Fırt hangi yasal hakla ve hangi izinle devlet okulu olan liselerimizin kantinleri ile okul içlerinde ve okul çevrelerinde öğrencilerle toplantılar yapmaktadır.

Siyasi iktidarın desteğiyle Polat Alemdar havasında, Kurtlar Vadiciliği ve Osmanlıcılık oynayan bu zat kimdir ki bu gücü ve hakkı kendinde bulmaktadır.

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Av. İbrahim Mutlu Anadolu Lisesi, Merkez Teknik ve Anadolu Lisesi, Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi, Ticaret Lisesi, Toki Anadolu Lisesi, İmam Hatip Lisesi devlet okullarıdır ve mevzuatlar bellidir.

Bu okulların idarecileri bu toplantılara nasıl müsaade etmektedirler.

Daha Önce 8 Eylül 2015 tarihinde terör şehidimiz Ezineli Er Fatih Duru’nun cenaze törenleri sırasında Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan’a karşı linç girişiminde bulunan Osmanlı Ocaklarına bağlı gençleri yönlendirdiği söylenen bu zat bu okullarımızdaki gençleri ne amaçla örgütlemektedir.?

Bu nasıl dernektir ki okullarda teşkilatlanma ihtiyacı duymaktadır?

AKP’li yöneticilerin yönlendirdiği ve kullandığı bu gruplar il milli eğitim müdürlüğü yetkililerince de destekleniyor mu?
Bu öğrencilerin velilerinin bu toplantılardan haberleri var mıdır?

Bu dernek il milli eğitim müdürlüğünden veya valilikten bu toplantılar için izin almışlar mıdır?

Eğitim İş Çanakkale Şubesi olarak il milli eğitimin bazı yetkililerini bu konu ile ilgili bizzat uyarmış, yasal olmayan bu toplantıların okul içi ve çevresinde yapılmasının sakıncalarını anlatmıştık.

Ama anlaşılıyor ki il milli eğitim yetkilileri bu durumu göz ardı etmişlerdir.

Atatürk’ü ve cumhuriyet değerlerini faaliyet alanına almayan fakat Osmanlıcılık oyunuyla faaliyet yürüten bu derneğin Çanakkale Ruhuyla bir ilgisi yoktur.

Bu dernek sadece bu ruhu istismar etmektedir.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a karşı şehit cenazesinde yapılan linç girişimi de bunun en belirgin kanıtıdır.

Militarist ve provokasyonlara yönelik bir amaçla AKP’nin kontrolünde hareket eden bu derneğin yöneticileri lise öğrencilerimizin aklını şehit cenazeleri üzerinden milli ve yerli bir kanaldan kindar bir yapıya dönüştürerek vatanperverlik adına toplumsal olaylarda kullanmaktadırlar.

Her elini kolunu sallayan okullara girip istediği gibi toplantılar yapabiliyor mu?

Sırf kitap okuyor, dergi dağıtıyor diye disiplin soruşturmalarına maruz kalan onlarca öğrenci varken, Osmanlı Ocaklarına bağlı dernek elini kolunu sallayıp lise kantinlerinde toplantılar yapabiliyor.

Hatta bu durumu fotoğraflayıp sosyal medyadan da paylaşabiliyorlar.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş ve okul idarecileri seyrediyor…

Eğitim İş olarak uyarıyoruz Halit Kubilay Fırat’ın sorumluluğunda olan bu derneğin yaptığı okullardaki öğrenci toplantıları yasal değildir. Bu faaliyet bir siyasi çalışmadır.

Her hangi bir olay olursa bunun sorumluluğu bu derneğin ve yöneticilerinindir.

Çanakkale Valisi Hamza Erkal’ı göreve çağırıyoruz!

Okullarımızda siyasi çalışmalar yürüten bu derneği ve yöneticilerini bu kirli ilişkiler ağını kötü bir olay çıkmadan engelleyiniz… Bu konu ile ilgili sorumlular hakkında yasal işlem yapınız… Yoksa telafisi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkmaya başlayacaktır.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@