Siyasetten bağımsız olduklarını söyleyen sendika başkanları

Türkiye 24 Haziran'da seçime gidiyor. Gidiyor gitmesine de eğitim sendikaları içinde siyasetten bağımsız olduklarını her seferinde dile getiren sendika genel başkanları bir bir aday adayı olduklarını açıklamaya başladılar. Kimler peki bunlar?

Sendika 28.04.2018, 17:59 11.12.2018, 00:59
Siyasetten bağımsız olduklarını söyleyen sendika başkanları

KamuGundemi.com ÖZEL HABER - Türkiye'de hemen her sendika siyasi partilerle iç içe girmişlerdir. Bunu görebilmek için alim olmaya gerek yok. Her ne kadar bu sendikaların genel başkanları üye kaydedebilmek için siyasetten bağımsız olduklarını dile getirseler de gerçeğin öyle olmadığı da ortaya çıkmaya başladı.

Örneklerden birisi Anadolu Eğitim Sen Genel Başkanı Cansel Güven'e ait. Güven istifa gerekçesini sosyal medya hesabından şöyle duyurdu.

Diğer istifa ise Eğitim İş sendikasının genel başkanlığını yapmış Veli Demir'e ait. Demir de CHP'den aday adayı olduğunu hazırlattığı şu afişle açıkladı:

Demir'in aday adaylığına yine sosyal medya üzerinden destek mesajları geldiği gibi zehir zemberek mesajların da geldiği gözüküyor. Sendika yöneticiliği döneminde hiç söylememiş hep " Dur bakalım nolacak" diyerek havayı koklamış,havaya göre tavır almış ama şimdi işe başlamak gerekmiş diye tepki gösterenlerin olduğu da bir gerçek. Bir diğer nokta da Cansel GÜVEN en azından CHP'den çağrı aldığını belirtirken, DEMİR'e bu çağrı yapılmış mıdır merak konusu...

DİSK başkanı Kani BEKO'da genel başkanlıktan milletvekilliği aday adayı olmak için istifa edenlerden... Tepki elbette ona da var. Aynı tepkiler AKP'den vekil olan diğer isimlere de gelmişti.

Açıkçası sendika genel başkanlarının ya da sendikalar içinde belirli bir konumda olanların vekillik için sendikayı basamak olarak kullanmaları ne kadar etiktir sizlerin takdirine sunuyoruz.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@