Sendikalar 1 Mayıs için Tek Yumruk

Türk-iş 3.Bölge Temsilciliği, Disk Ege Bölge Temsiilciliği, Birleşik Kamu-iş İzmir Temsilciliği, KESK İzmir Şubeler Platformu, TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu ve İzmir Tabip Odası’ndan oluşan 1 Mayı

Haberler 24.04.2015, 22:46
Sendikalar 1 Mayıs için Tek Yumruk

Türk-iş 3.Bölge Temsilciliği, Disk Ege Bölge Temsiilciliği, Birleşik Kamu-iş İzmir Temsilciliği, KESK İzmir Şubeler Platformu, TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu ve İzmir Tabip Odası’ndan oluşan 1 Mayıs Tertip Komitesi bugün Kemeraltı girişinde basın açıklaması yaptı.

Tertip Komitesi adına basın açıklamasını okuyan Disk Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı siyasal iktidarın baskı politikalarını arttırdığını, işçi cinayetlerinin rutin hale geldiğini, sömürünün normalleştiğini, doğanın talanının ülkemizi yaşanmaz kılma yolunda ilerlediğini, kadına yönelik şiddetin doruğa çıktığını belirtti.

Sarı “1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Gününü karşılamaya hazırlanıyoruz. Ülkemizde tüm bu sorunlar büyürken İzmir’deki emek ve meslek örgütleri olarak bizler tüm yurttaşlarımızı; 1 Mayıs Cuma günü, Gündoğdu Meydanında buluşmaya, taleplerimizi hep bir ağızdan haykırmaya çağırıyoruz.” dedi.

Basın açıklamasının ardından esnafa ve halka 1 Mayıs Bildirisi dağıtıldı.

izmir sendikalar 1 mayıs

izmir sendikalardan 1 mayıs tek yumruk

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@