Sendika Genel Başkanından MEB’e çok ağır sözler

MEB'i bu duruma kimler düşürüyor, nasıl bu hatalar yapılabiliyor akıl alır gibi değil....

Sendika 16.05.2018, 19:19
Sendika Genel Başkanından MEB’e çok ağır sözler

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı/Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan, yayınlanan 2018 Haziran Dönemi Mesleki Çalışma Programını değerlendirdi.

Talip Geylan, yaptığı açıklamada ''MEB, Öğretmenlerin 2018 Haziran Mesleki Çalışma Programını yayınladı. Ancak sanırım MEB'in mesai günlerinden haberi yok! Çünkü programının ilk haftasına bakıldığında 09 Haziran Cumartesi ve 10 Haziran Pazar günlerine seminer çalışması konulduğu görülmektedir. Bu kabul edilemez.

Öğretmene cumartesi ve pazar günleri görev verilemez. Anayasanın “Çalışma şartları ve dinlenme hakkı” başlıklı 50.maddesi http://3.ve  4.fıkrasında; “Dinlenmek, çalışanların hakkıdır. Ücretli hafta ve bayram tatili ile ücretli yılık izin hakları ve şartları kanunla düzenlenir” ...hükümleri ile İdarenin kişilerin çalışma koşulları ve dinlenme saatlerini göz önüne alarak mesleki (seminer) çalışmalarını belirleme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu itibarla MEB'in çalışma takvimini güncelleyerek hukuki olmayan bu durumu düzeltilmesini bekliyoruz.'' dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@