Sendika Başkanından İntihar Girişimi Eylemi

DEMİRYOL-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Yakup Aslan (59), sendika binasının önüne alt geçit yerine, üst geçit yapılmasını protesto amacıyla, 4 katlı binanın çatısına çıkarak sembolik olarak intihar girişimi eyleminde bulundu.

Haberler 06.11.2015, 18:33
Sendika Başkanından İntihar Girişimi Eylemi
(DHA) - DEMİRYOL-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Yakup Aslan (59), sendika binasının önüne alt geçit yerine, üst geçit yapılmasını protesto amacıyla, 4 katlı binanın çatısına çıkarak sembolik olarak intihar girişimi eyleminde bulundu.

Olay Kocasinan İlçesi Kocasinan Bulvarı’nda bulunan Demiryol-İş Sendikası binasında meydana geldi. Büyükşehir Belediyesi'nin trafiği rahatlatmak için Kocasinan Bulvarı'ndaki dört kavşakta yapmış olduğu köprülü kavşaklardan ilki geçen ay törenle açıldı. Belediye yetkilileri, halkın güvenli bir şekilde yolun karşısına geçmesi amacıyla üst geçit yapma kararı aldı. Ancak, yapılacak olan üst geçidin ayaklarının, sendikanın bulunduğu binanın girişine denk gelmesine sendika üyeleri ve buradaki esnaf tepki gösterdi.

Çalışmaların devam edeceğini öğrenen sendika şube başkanı Yakup Aslan, kararı protesto etmek için binanın çatısına çıktı. Bir kişinin çatıda kendisini sarkıttığını gören çevredeki vatandaşlar da, durumu polise bildirdi. Yapılan ihbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri gönderildi. Polis, çevrede güvenlik önlemi alırken, itfaiye de branda açtı. Belediyenin kararını eleştiren Aslan, yapılacak olan üst geçit projesinin iptal edilmesini yerine, alt geçit yapılmasını istediklerini belirtti. Sendika üyelerinin de destek verdiği eylemi vatandaşlar da, cep telefonlarıyla görüntüledi.  Polis ekipleriyle yapılan görüşmede ikna olan Aslan, olay yerinde bulunan ambulansla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Sendika başkanı, buradaki sağlık kontrollerinin ardından, ifadesi alınmak üzere, Reşat Vural Polis Merkezi’ne götürüldü. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@