Seçimin Kaybedeni 'memur'

ANKARA(ANKA) - Türkiye’de görev yapan yaklaşık 3 milyon memur şimdiden seçimin kaybedeni olarak ilan edildi. Seçim beyannamesinde sadece 15 kez memura atıfta bulunan AK Parti gibi CHP 9, MHP ise 12 kez memurlar hakkında görüş

Haberler 19.05.2015, 19:17
Seçimin Kaybedeni 'memur'

ANKARA(ANKA) - Türkiye’de görev yapan yaklaşık 3 milyon memur şimdiden seçimin kaybedeni olarak ilan edildi. Seçim beyannamesinde sadece 15 kez memura atıfta bulunan AK Parti gibi CHP 9, MHP ise 12 kez memurlar hakkında görüş açıkladı. On binlerce kelime içerisinde kendilerine bu denli az sayıda atıfta bulunulmasını eleştiren memurlar seçimlerden umutlu olmadıklarını belirtti.

Türkiye’de görev yapan yaklaşık 3 milyon memur şimdiden seçimin kaybedeni olarak ilan edildi. Seçim beyannamesinde sadece 15 kez memura atıfta bulunan AK Parti gibi CHP 9, MHP ise 12 kez memurlar hakkında görüş açıkladı. On binlerce kelime içerisinde kendilerine bu denli az sayıda atıfta bulunulmasını eleştiren memurlar seçimlerden umutlu olmadıklarını belirtti.  Bağımsız Büro-Sen Genel Başkanı Remzi Kızılkaya, memurların daha şimdiden seçimi kaybettiğini ifade ederek, “Her kesim için vaatlerde bulunan partiler ne yazık ki memurlar için gelecek vaat eden en ufak bir söylemde bulunamamıştır” dedi.

Bağımsız Büro-Sen Genel Başkanı Kızılkaya’nın partilerin seçim beyannamelerini baz alarak yaptığı açıklamaya göre,  AK Parti seçim beyannamesinde kullandığı 64 bin 250 kelimede sadece 15 kez memurlara atıfta bulunurken CHP 34 bini aşkın kelimeden oluşan beyannamesinde sadece 9 kez, MHP ise 43 bin kelimelik beyannamesinde sadece 12 kez memurlar için vaatte bulundu. İstatistiksel olarak ortaya çıkan rakamların memurların daha seçim beyannamesinde bile ciddiye alınmadığını ortaya koyduğunu ifade eden Kızılkaya, “Siyasi partiler için memurlar yok hükmünde sayılmış, memurlara hak ettikleri yer ayrılmamış durumdadır” dedi. Oysaki bir devletin olmazsa olmazı olan memurların insanca yaşamak için hak ettikleri ücreti almaktan başka bir beklentileri olmadıklarını belirten Kızılkaya, “Milyonlarca memur ve ailesi seçimleri şimdiden kaybetmiştir” ifadelerini kullandı.

-“KAMU ÇALIŞANLARININ BİR ARAYA GELMEKTEN BAŞKA ŞANSLARI YOKTUR”-

Memurların her geçen yıl biraz daha fazla hak kaybına uğradığını belirten Kızılkaya, “Bu durum memurların artık canına tak etmiştir. Bu nedenle artık tüm kamu çalışanları olarak bir araya gelerek haklarımızı ortak şekilde aramalıyız.  Ne sendika olarak ne de siyaseten ayrışmaya en azından geleceğimizi düşünmek açısından hakkımız yoktur. Bütün ikilikleri bir kenara bırakarak henüz kazananı belli olmayan seçimlerde tüm siyasi partileri memurların taleplerini daha fazla ciddiye almaya davet etmeliyiz” dedi.(ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@